Vozicka

Váš zájem, který jste o mě projevili, mne velice potěšil.

Určete větu hlavní a vedlejší. Prosím moc o pomoc :) děkuji moc. Myslím, že první je hlavní i ta 3 bude hlavní a druhá vedlejší přivlastková

Nejlepší odpověď
annas

Kolik je v souvětí vět? Vedlejší větu máte dobře určenou, ale v souvětí nejsou 3 věty, ale jen 2.

Jde o jednu větu hlavní, do níž je vložená věta vedlejší.

Takže schéma:

1.VH/1, který 1.VV Pk, 1.VH/2

Další odpovědi
ivzez

Z kolika vět se to souvětí skládá?
Podívej se na ně pořádně a oprav si to.

Vrátím se (pokud otázku znovu najdu) to zkontrolovat.
Doplňuji:
Annas,
byla jste rychlejší. 🙂

Ale podle mne je lepší místo řešení úkolu nasměrovat…

Klára K.

no, tak to si myslíš dobře. tohle ale není web, který ti by ti měl pomáhat s úkoly! (ano, tohle je také vedlejší věta přívlastková)

annas

Ad ivzez, zpravidla to tak dělám.

Jenže Klára K potvrdila správnost řešení.

Vozicka

Děkuji vám všem

Annas, také moc děkuji a vím, že jsou dvě hlavní však jsem to tam napsala :) a jinak uznávám, že máte pravdu a je lepší jen nasměrovat ať nad tím člověk zapřemýšlí

A jinak Klára K. nedělám úkoly, ale učím se a nebyla jsem si tím jistá

DĚKUJI VÁM VŠEM