Mahoney

Váš nejlepší zážitek ze základky?

Máte nějaký zážitek, na který rádi vzpomínáte ze základní školy? :)

Nejlepší odpověď
briketka10

když kluci stojící na hanbě sundali hasící přístroj
a postříkali s ním celou chodbu i s nástěnkou, kde
visely obrázky páťáků, (to byl puch)všichni dostali
2 z chování, dodnes si to připomínáme na srazech,
jinak jich bylo daleko víc, ale tento byl nejsilnější :o)

kromě velkých přestávek a jak po nás kluci stříleli
prakem a skobičkama to teda dost bolelo au au :(

Další odpovědi
Děda Louda

Zcela jednoznačně devatery prázdniny, když počítám jenom ty hlavní letní.

quentos

jo, dostal jsem (spontánně) pusu od spolužačky, to jsem ještě netušil, že je poslední na následujících dvacet let ;{)>

Illines

Drive se topilo ve tride v kamnech,uz nevim cim to byl skvely napad,ale na zemepis,pan ucitel Sojka byl neuprosny-vse vetsinou za 5 a tak se zakovske schovali pri odpolednim vyucovani do kamen.Kazdy z nas,mel sluzbu ,odpoledne kamna vycistit a pripravit na rano k zatopu.Proto­ze,nasledujici den byl zemepis ,tak se zakovske(vetsina trida)odlozili do kamen,no rano pan skolnik jen skrtl.Oooo,to byl den,stejne za pet a s pravdou ven,nova zakovska s ucitelovym nametem a doma vejprask.Nikdy nezapomenu.
Doplňuji:
omlouvam se za chyby.

Lucijej

Oslavy výročí 100. let založení školy, a pak úspěšné složení přijímaček na střední školu. Výlet vlakem do Německa ve čtvré třídě.

www

Jeden jediný, ale obrovský: byl jsem dítě životem nepoznamenané, se starostmi věku odpovídajícími a byla to bomba.

Sůwa

Zážitků spousty, ale jeden nezapomenutelný i když není nejlepší. Poslední den v deváté třídě, seděli jsme naposledy v lavicích a mně v té chvíli došlo, že něco nenávratně končí. Brečela jsem jak želva, ale byla to pravda. Už je to víc jak 50 let, ale tu chvíli si stále dokážu vybavit ☹

ten který je

Zážitků bylo hodně.Dnes s úsměvem vzpomínám na výměnný obchod mezi spolužáky s fotografiemi hudebních skupin.Fotky byly černobílé a snad i dvacátá kopie.To nás ale neodradilo a platili jsme za ně docela hodně peněz.Totéž platilo i o plakátech.Také rád vzpomínám na některé učitelky a učitele.Slušných a lidských byla tenkrát většina.Mnozí už tu nejsou,ale nikdy na ně nezapomenu.

Matthew

No moje historky ze Zš, to by vydalo minimálně na celou knihu :) Ale pamatuji se, když jsme chtěli nachytat učitele (byl to takový šprýmař, měl rád humor :) tak jsme připravili na něj v jednu a tu samou hodinu následující: 1) Povolili šrouby u židle 2) Natřeli tabuly sirupem 3) schovali všechny křídy a tu jednu přilepily sekundovým lepidlem. :) Když učitel přišel vůbec si nesedl na židli jak měl zvykem, vytáhl si křídu s kapsy, otočil tabuly a psal na vnější stranu nenatřené tabule :D 3:0 pro něj :)

with.love

já teda ještě na základní škole jsem, ale myslím, že to jsou perličky z hodin, poznámky ze žákovských, ale vzhledem k tomu, že jsem se zůčastnila hodně pobytů mimo školu (lyžáky, plenéry, školy v přírodě, zájezdy do zahraničí,..) tak tam musím zařadit ty lyžáky. úsměvné jsou ale hlavněpoznámky z prvního stupně :))

MonkeyKing

Plivali jsme do třídní knihy, říkali třídnímu křestním jménem, házeli po sobě houbou atd. :D

Je toho hodně.

PS: Žádny postih za tyto vyjmenované nehrozil!!

petruse369

pokud se dá do základní školy počítat i první polovina těch let strávených na gymplu, tak nemůžu vynechat vícedenní pobyty kdekoliv.. samozřejmě Praha byla pro nás atraktivní, ale i lyžák, exkurze na Pálavu… hlášky učitelů, celej gympl je jeden velkej mejdan… :) škola mě moc bavila, baví, no a snad i bavit bude, chystám se být učitelkou :)

bolak

Těch by bylo, těžký vybrat ten nejlepší, ale po přečtení briketčiny hasící historky se mi nevím proč vybavilo, jak jsem jednou našel hovno v umyvadle.

Na záchody se pak vyvěsila cedule, že se tam něco porouchalo a my pak pozorovali ty skupinky dospělých, který tam posltupně vcházeli a vycházeli..nejdřív vešla naše třídní, za dvě vtřeriny byla venku se slovy „no panejo“, následně vešel a hned zas vyšel školník „prasata!!“, chvíli nato i uklizečka s kýblem a hadrem: „tak todle já uklízet nebudu“…a takhle to pokračovalo celej dlouhej den :)
Doplňuji:
Teď sem si ještě vzpoměl, jak sme byli v devátý třídě na hudební výchově, a přišel tam ředitel na kontrolu, aby viděl jak jsme na tom se zpěvěm, a učitelka nás poprosila, abychom každej panu řediteli předvedli naše pěvecké dovednosti, a celá třída tuhle předváděčku zasabotovala tím, že všichni do jednoho postupně zazpívali píšničku „skákal pes, přes oves, přes zelenou louku..“ :)

tomasstir325

5. C. Byla to moc dovrá třída :* MucQ :* Terka Hlíněná ty výgeby :DDDD

bolak

Těch by bylo, těžký vybrat ten nejlepší, ale po přečtení briketčiny hasící historky se mi nevím proč vybavilo, jak jsem jednou našel hovno v umyvadle.

Na záchody se pak vyvěsila cedule, že se tam něco porouchalo a my pak pozorovali ty skupinky dospělých, který tam posltupně vcházeli a vycházeli..nejdřív vešla naše třídní, za dvě vtřeriny byla venku se slovy „no panejo“, následně vešel a hned zas vyšel školník „prasata!!“, chvíli nato i uklizečka s kýblem a hadrem: „tak todle já uklízet nebudu“…a takhle to pokračovalo celej dlouhej den :)

Děda Louda

A teď si představ, že někteří si ze školy pamatují právě JENOM to hovno.

bolak

Patřím k nim :)

Děda Louda

Tož, vítej.