Avatar uživatele
anonym

Vaříte si čaj po šálcích nebo ve velkém?!

U nás je uvařený a oslazený v konvici o obsahu 2 L a nikdy nesmí chybět na lince. A co u vás ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, suaeda, gagaga, marci1, Agneta, gecco před 3403 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Jak kdy a jak který. Ráno černý čaj „ve velkém“ – do konvice, se zázvorem a citronem. Mám-li chuť na jiný čaj pak během dne, tak ten už po šálcích.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Konvice něco přes litr, k tomu termoska, když mám/e chuť na teplý a nebo naopak petka v lednici.
😉
Čaje ´všeho´ druhu – od zeleného přes černý či bílý po Roobois – akorát ty ovocný ´běsy´ mi nesmí přes práh.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luxx

já si vařím čaj do půllitrového hrnku, což je takový větší šálek :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Vařím každé ráno džbánek o obsahu 1,7 l roibos čaje a celý den ho popíjím. Ředím ho ještě vodou neb 1,7 l mi na celodenní pití nestačí. Nesladím ho. A hlídám zásoby, aby mi nečekaně nedošel.:-)
Doplňuji:
..... ovocné čaje taky doma „nepěstuji“.....

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Doma si čaj připravuji do litrové konvice. Někdy různé bylinky, někdy sypaný vážený čaj (nyní mám nejraději polofermentovaný) a někdy také směs bylin a čaje. V práci zásadně čaj ze sáčků, který není tak dobrý, ale příprava je rychlejší. Zásadně se vyhýbám ovocným čajům a pokud mi jej někde nabídnou tak jej odmítám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Čaj si vařím pouze na snídani,tak že po šálcích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ve velkém i malém. Ve větší konvici i šálcích. Zelený, roobois, kopřivový, šalvějový .. ap. Stejně jako u „gecco“ – ovocné ne, i když pro návštěvy je mám. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karloskars4

Já většinou používám klasický Frenchpress. Má objem snad 1,5litru, takže vždy ráno udělám čaj a rodina si bere podle chuti. Když dojde udělám nový, když vychladne ohřeji v mikrovlnce – podle mě se jedná o ideální řešení.

Zdroj: http://www.nabytek-cernymost.cz/french-press-tescoma/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Ve velkém. Šetřím pytlíky s čajem. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Čaj (ať už jakýkoliv) je nejzdravější nápoj(*). Já si dělám litr (čtyři sáčky) najednou. Po šálcích se vyplatí jen zelený, který dokonce vyžaduje tu nižší teplotu, kterou černý nesmí mít (musí mít vařící vodu a předehřátý šálek, jinak by nevyšel hezky).

*) v restauracích (samá cola, kafe, energičák, konzervanty, barviva…:DDD)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Přiznám se, že nějak moc čaj nemusím a už vůbec ne černý, pouze bylinky + ovocné čaje. Asi je to pozůstatek z dětství, kdy moje babička pořád vařila silný černý čaj (tehdy Vietnamský čaj 1,90(?) Kčs za sáček), který nechávala dlouho louhovat + tvrdá voda = nic moc chuť i přes množství cukru …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ve velkém – teda ve velkém hrníčku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek