Vaříte si čaj po šálcích nebo ve velkém?!

U nás je uvařený a oslazený v konvici o obsahu 2 L a nikdy nesmí chybět na lince. A co u vás ?

Nejlepší odpověď
quentos

Jak kdy a jak který. Ráno černý čaj „ve velkém“ – do konvice, se zázvorem a citronem. Mám-li chuť na jiný čaj pak během dne, tak ten už po šálcích.

Další odpovědi
gecco

Konvice něco přes litr, k tomu termoska, když mám/e chuť na teplý a nebo naopak petka v lednici.
😉
Čaje ´všeho´ druhu – od zeleného přes černý či bílý po Roobois – akorát ty ovocný ´běsy´ mi nesmí přes práh.

Luxx

já si vařím čaj do půllitrového hrnku, což je takový větší šálek :)

pusinka50

Vařím každé ráno džbánek o obsahu 1,7 l roibos čaje a celý den ho popíjím. Ředím ho ještě vodou neb 1,7 l mi na celodenní pití nestačí. Nesladím ho. A hlídám zásoby, aby mi nečekaně nedošel.:-)
Doplňuji:
..... ovocné čaje taky doma „nepěstuji“.....

suaeda

Doma si čaj připravuji do litrové konvice. Někdy různé bylinky, někdy sypaný vážený čaj (nyní mám nejraději polofermentovaný) a někdy také směs bylin a čaje. V práci zásadně čaj ze sáčků, který není tak dobrý, ale příprava je rychlejší. Zásadně se vyhýbám ovocným čajům a pokud mi jej někde nabídnou tak jej odmítám.

anonym

Čaj si vařím pouze na snídani,tak že po šálcích.

marci1

Ve velkém i malém. Ve větší konvici i šálcích. Zelený, roobois, kopřivový, šalvějový .. ap. Stejně jako u „gecco“ – ovocné ne, i když pro návštěvy je mám. 🙂

karloskars4

Já většinou používám klasický Frenchpress. Má objem snad 1,5litru, takže vždy ráno udělám čaj a rodina si bere podle chuti. Když dojde udělám nový, když vychladne ohřeji v mikrovlnce – podle mě se jedná o ideální řešení.

Zdroj: http://www.nabytek-cernymost.cz/french-press-tescoma/

kapka

Ve velkém. Šetřím pytlíky s čajem. :)

Agneta

Čaj (ať už jakýkoliv) je nejzdravější nápoj(*). Já si dělám litr (čtyři sáčky) najednou. Po šálcích se vyplatí jen zelený, který dokonce vyžaduje tu nižší teplotu, kterou černý nesmí mít (musí mít vařící vodu a předehřátý šálek, jinak by nevyšel hezky).

*) v restauracích (samá cola, kafe, energičák, konzervanty, barviva…:DDD)

Pepa25

Přiznám se, že nějak moc čaj nemusím a už vůbec ne černý, pouze bylinky + ovocné čaje. Asi je to pozůstatek z dětství, kdy moje babička pořád vařila silný černý čaj (tehdy Vietnamský čaj 1,90(?) Kčs za sáček), který nechávala dlouho louhovat + tvrdá voda = nic moc chuť i přes množství cukru …

lota

Ve velkém – teda ve velkém hrníčku.