Džanička

Vařila myšička kašičku

V této říkance se na konci píše – a tak šel do komůrky na homolky a tam se napapal.Co jsou ty homolky.Syn se ptá,ale já to bohužel nevím.Na obrázku je namalovaný jakoby jehlan sýra,může to být ten sýr?Nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

homolek je tvar kuželu,třeba homole cukru,nebo sýra

Další odpovědi
9 řemesel

Ano , je to ten „sýr“.Správně je to sušený tvaroh,čerstvý tvaroh,ze kterého se tyto homolky(homole) udělaly a nechaly usušit.Tím byl tvaroh připraven k pozdějšímu použití.
Burak se v tomto případě trefil dobře ale vedle.

Miroslavst

Bohužel to nevím, ale myslím, že už zde padla otázka ohledně toho, kdo je ta myšička. to vím.
Slušně řečeno je to lehká děva. Proč? Protože tomu dala, tomu dala, tomu dala…