tomovka

Jak vařit brambory ve slupce, nemám-li kartáč na omytí?

Mám brambory z Albertu, typ A, a chtěl bych si je uvařit na loupačku. Ale jsem na kolejích, kde nemám kartáč na omytí. Jak mám postupovat? A šlo by to nějak udělat v mikrovlnce?

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem ročník 1953 a ZA CELÝ SVŮJ ŽIVOT JSME NEPOTŘEBOVALI KARTÁČ NA BRAMBORY.
Pokud je chceš na loupačku, POUZE OMEJ VE VODĚ a to stačí.Dělám to celý život a jak vidíš, stále jsem živý a zdravý.Ale to je také možná tím, že mám brambory svoje ze zahrady, které nejsou hnojené sajratem, ale poctivým hnojem. A jak vidím, ty NEDŮVĚŘUJEŠ bramborům doveženým a nebo jsi až tak přecitlivělý, že se bojíš jakékoliv špíny.

Další odpovědi
redy

Máš dvě možnosti, kup si kartáč, nebo si oškrábej brambory.
Snad není možný ☹

anonym

to má znamenat, že brambory z Albertu jsou tak špinavé, že je potřeba kartáč? stačí opláchnout, někdy vzít třeba jen drátěnkou, nebo hrubou stranou houbičky. mikrovlnku nemám vyzkoušenou, dělám je ve vodě, nebo na pařáku

anonym

Na co kartáč?Stejně ty brambory oloupete a pokuď je máte z Alberta, tak vůbec nevím, co řešíte.

jirka F

Máš zahrádku,vypěstuj si je nemáš kup si je s toho albertu a potom jestli jseš tak přecitlivělý tak si je omyl vlažnou vodou a vydrhni drátěnkou a dej je vařit v pařáku a potom nožem oloupej a servíruj,brambory na loupačku to je lechký jak facka ruce nemáš přece jedovatý.

Přeji dobrou chuť

jirka F

kdyby ty brambory měli škodlivý tak by to přece neprodávali.

mosol

Redy – oškrábat brambory na loupačku ???
Lahny – neřvi tady, nejsi na komunistické schůzi.

redy

No když má pocit že potřebuje kartáč, tak asi je lepší oškrábat. 🙂
A nedělat si je na loupačku ☹

anonym

mosole, sklapni!

mosol

Barbakane, raději už nepij, nebo se zase vybouráš a někoho zabiješ

anonym

Neřvi…ale jak mám udělat to, když chci něco zdůraznit, ve škole jsme zdůrazněné slovo podškrtávali (nebo dnes se to nedělá?)
A někdy je ptřeba určité věci zdůraznit, aby byly odlišené od normálního slova.

Mc Merkurion

…maj pravdu…