Shef

Vánoce se blíží,tudiž kolik druhů cukroví si uděláte letos?

tak jak je otázka položena,vánoce se už blíží,čas si pomalu péct cukroví.Já si tradičně udělám medové perníčky,medvědí tlapky,linecké kolečka,vanilkové rohlíčky,včelí ulky a rumové kuličky,tož 6 druhů :)
Co vy? Kolik druhů si obvykle děláte vy? :)

Nejlepší odpověď
gecco

Cukroví nepeču (ani na Vánoce, ani nikdy) – a ani nejím…
😉
A pokud v období Vánoc někam dorazím na návštěvu, nabídky cukroví odmítám a slýchám: „A pro já to peču, když to nikdo nechce??“…
😉
____
Nejlepší cukroví je dobře připravené maso…
😉

Další odpovědi
lejdy.můn

Když jsme byli malí, pamatuju, že mamka každoročně dělávala 15–16 druhů. Největší dávka byla vždycky lineckýho slepovanýho a vanilkových rohlíčků – no jak na potvoru zrovinka těch druhů, který mi tehdy vůbec, ale vůbec ‚nejely‘ (zato dneska jsou to mí favoritové!). 🙂 Dělávali jsme úlky, kokosový kuličky, ořechový dortíčky, plněný ořechy, pudinkový cukroví, šlehačkový cukroví, pracny, linecký košíčky s krémem, linecký košíčky s mandlovou náplní, domácí marcipán, kokosky, slepovaný piškoty a já nevím, co ještě. Co bylo s náplní, to šlo na odbyt nejlíp, zatímco ty suchý druhy nám ve sklepě strašily ještě na konci ledna a nikdo už to pak nechtěl ani vidět. Poučili jsme se a řekli si, že příští rok toho tolik dělat nebudeme, když se to pak stejně nakonec vyhodí… no a přišel další prosinec a to bylo zase pořád: „Ještě tenhle druh a to už bude fakt poslední, víc dělat opravdu nebudu.“…a těch 15 druhů jsme samozřejmě měli zas. 😁
Teprve až když jsme postupně odrůstali a každý jsme měli svých aktivit víc než volnýho času, tak se to pečení začalo pomalinku odbourávat a kupodivu jsme zjistili, že Vánoce můžou být ‚šťastný a veselý‘ dokonce i úplně bez cukroví, když na to přijde. 🙂
Já na sladkým nijak zvlášť neujíždím a těch návštěv taky moc nechodí, tak letos plánuju zatím jen tu nejklasičtější klasiku: slepovaný linecký, vanilkový rohlíčky a perníčky. Jestli nakonec ještě nějaký druh přidám, to uvidím podle aktuální nálady a času, jelikož Vánoce bych si chtěla vychutnat a ne se celá upachtěná svalit na kanape a vyčerpáním zaspat štědrovečerní pohádku. Smysl Vánoc prostě vidím někde jinde než v pořádání závodů o „Nejproduktivnější cukrářku“ nebo „Nejnaklizenější byt“ . 😉

briketka10

Budu si dělat tradičně nepečené kuličky a z listového
těsta slané tyčky a další co najdu na netu nejím nic
sladkého něco koupím a nabídnu návštěvě 😁

iceT

Mladej to nejí, pro sebe tudíž péct nebudu, možná udělám vosí hnízda, ty mladej miluje a počkám co dostanu, to nám bude stačit.

anonym

Manželka peče 3 druhy, vdaná dcera také 3 druhy, pak si to povyměňujeme, takže každá rodina má 6 druhů.

zjentek

tož ja žiju jak poustevník, tudiž budu mít i letos zase ho*no.

Emefej

Nepeču, u nás to dělá manželka.

da ny

Mívali jsme kolem 15 druhů.
Poslední Vánoce jsem pečení zúžila na perníčky, linecké, pracny a vanilkové rohlíčky z mletých mandlí + vosí hnízda. Koupila jsem sněhové minipusinky a kokosky. Mně stačí zobnout jen pár kousků.
Zeťák, tatínek a bývalý přítel se mohou utlouci po cukroví a štrúdlu.
Zájem je více o suché, ale i mokré druhy., spíše pečené.
Dcera (baští jen linecké) má malou mini troubu, s maminkou si už cukroví předávat nemohu :(
Letos se chystám po 3 letech na větší množství druhů v menších dávkách.
Máme skvělý recept na jemné linecké těsto, jako základ ⇒ vykrájím kolečka. kytičky, srdíčka, čtverečky, hvězdičky, měsíčky, stromečky. Naplním různými náplněmi a polevami. To už nechám také něco na děvčatech, zdobení perníčků je jejich oblíbená ‚práce‘. Nesmím zapomenout na pár lineckých zvířátek… ;)
Přidám dvoje košíčky, ořechy, Išlské dortíčky, podvodnice, oříškové dortíky, citronové měsíčky, kokosové kostky a možná vyzkouším něco nového… ze starých i letošních časopisů :D

anonym

Já budu péct linecký a dělat perníčky s vnučkou.
Jinak zde:
http://tinypic­.com/player.php?v=2q9xx­7n%3E&s=9#.Vjoj­wyu3LIU
Annas,mojí otázku by oprav du pochopilo i alé děcko,ale ty už asi ne,jak je vidět.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vanoce-se-blizi-tudiz-kolik-druhu-cukrovi-si-udelate-letos#discussion

Lamalam

Nepeču. U nás peče mamka a babička.

annas

ad jugar

.. dělat perníčky s vnučkou? Ta vnučka se do perníčků dává místo ořechů nebo skořice apod. ????

Je třeba přeložit z češtiny do češtiny…

pizlicka

Jugarovu odpověd by pochopil i blbej.uz to opravdu přeháníte.

anonym

Děkuji,ale ona to nepochopí,zná v životě jen češtinu,nic jinýho,tak jí to promineme.

pizlicka

vždycky blbci ve vedoucí funkci.