WeeBear

Vanilkové rohlíčky – je možná náhrada vlašských ořechů za lískové?

Chystám se dělat vanilkové rohlíčky. V receptu je uvedeno i 50g vlašských ořechů. Je možné je nahradit za lískové? Popř. má někdo zkušenosti s tím, nakolik odlišná je chuť?

Děkuji,
W.

(Btw. Doufám, že mi nepřijdou ironické připomínky jako např. že je to zhruba stejná náhražka, jako mazat na chleba místo másla rostlinný tuk, to mi moc nepomůže…)
Doplňuji:
Díky. Právě jsem dopekla. Co jsem ochutnala pár kousků po upečení, tak jsou úžasné. :)

Nejlepší odpověď
Lucijej

My je děláme s oběma druhy oříšků a jsou výborné obě varianty, nám chutnají.

Další odpovědi
johana 56

Nahradit je určitě můžete,jedna má známá peče rohlíčky pouze z lískových oříšků. Jen přidává jedno nebo dvě deka másla navíc,vlašské ořechy obsahují více tuku.

briketka10

já mám alergii na vlašáky, tak bych je ani nejedla, tak
jedině s liskáči, mandlemi a více např. toho tuku :))

Monyszek

Určitě to možný je. My třeba dáváme i mandle a jsou taky výborný:)

iceT

Zrovínka včera někde v reptech jsem četla ,že zaměnit tyhle ořechy není problém,jen je u jedněch (myslím u lískových) nutné ubrat trochu mouky,jinak by těsto nešlo moc dobře hníst,že by bylo suché,protože lískové ořechy neobsahují tolik tuku jako vlašské ořechy.

Drap

Lze nahradit, jsou dobré.

elektrikář

Chuť bude docela odlíšná. Na vlašákách dělá to aroma ta slupička. Pokoud oloupeš úplně čerstvý vlašák je krásně nasládlý Nejsou tam ty třísloviny ze slupiřky

sevos

Jasně že jo.

Eva_1

akekolvek, aj mandle sa daju poizit. Chutova sa lisia!