ORION_

Válka s Islámským státem – proč není ?

Ahoj,
chci se zeptat, proč prostě normálně ti naši ,,spojenci" Amíci nebo kdokoli jiný nevyhlásí přímou válku IS ? Sice je pěkný, že dělají nálety, ale denně tam umírá tolik nevinných lidí a s někým to dopadne ještě hůř. Proč se tam prostě někdo nenas*re jako Američani do Afghanistánu ? Očividně to místní vládní síly nezvládají. Proč to prostě někdo rychle neukončí ? ?

Nejlepší odpověď
mosoj

A co si jako představuješ pod pojmem ukončení ? To není jako ve filmu.
Doplňuji:
To je jako s Lybií. USA tam zavedly demokracii po svém a Evropa má teď kalup s emigranty.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Pokud IS vymlátí, tak komu pak budou prodávat zbraně?

Dávno mohlo být po válce, jenže to se ekonomicky nehodí:-(((

anonym

Protože jsou lidé ignoranti, nikomu to nevadí…
K těm místním silám, je nutné říci, že Jemen zvládl vyhladit více slimáků za 1 týden (prý 1/3 ISIS), než US za několik měsíců. Kurdů je také spousta a mnoho afrických vesnic a kmenů také bojuje proti ISIS.
Takže bitevní síly proti ISIS je dost, ale máš pravdu, taky bych tam poslal vše, co je k dispozici (místo hraní si na ko**ty na Ukrajině…)

zelí

No ukončit. Jsou to blázni s kalachama. Rozutečou se, zalezou do nor a budou vylyzat jen za tmy, samozdřejmě obrazně řečeno. Jinak pozemní operace NATO by je nejspíše opravdu zastavila a dle mého názoru na ní budeme čekat do dalšího „11.září“.