lexx

válka bude víc Vám neřeknu

mě by docela zajímalo jestli mě vojenští páni mohou povolat do zbraně když jsem roku 1987 přísahal, ale věrnost pracujícímu lidu vedenému KSČ, od té doby se dost věcí změnilo, že. jinak jsem ppor. v záloze a na voj.cvičení nikdy nebyl.

Nejlepší odpověď
Drap

Mohou. Nemá na to vliv přísaha, ale podléháte branému zákonu. Dokonce za určitých okolností může armáda povolat i nevojáky nebo zabrat / zapůjčit / určitý majetek.

Další odpovědi
arygnoc

podle mne ne.
přísahal jsem jinému státu a v podstatě jsem trestně stíhatelný, protože jsem sloužil v cizí armádě.

přísahu jsem neobnovil (stávajícímu státu).