Dados

Válečné filmy

Zdravím, neznáte nějaký dobrý válečný film?

Nejlepší odpověď
bolak

Jé, já jich znám tolik že to ani nespočítám na rukách jednoho prstu, radši se podívej sám.

tady > http://www.csfd­.cz/podrobne-vyhledavani/podle-rating_average/?ty­pe%5B0%5D=0&gen­re%5Btype%5D=2&gen­re%5Binclude%5D%5B0%5D­=17&genre%5Bin­clude%5D%5B1%5D­=&genre%5Bexclu­de%5D%5B0%5D=&o­rigin%5Btype%5D=2&o­rigin%5Binclu­de%5D%5B0%5D=&o­rigin%5Bexclu­de%5D%5B0%5D=&y­ear_from=&year_to=&ra­ting_from=&ra­ting_to=&actor=&di­rector=&compo­ser=&ok=Hledat

a tady máš vyloženě JENOM ty poctivý válečný, žádná žándrová mixáž > http://www.csfd­.cz/podrobne-vyhledavani/podle-rating_average/?ty­pe%5B0%5D=0&gen­re%5Btype%5D=1&gen­re%5Binclude%5D%5B0%5D­=17&genre%5Bin­clude%5D%5B1%5D­=&genre%5Bexclu­de%5D%5B0%5D=&o­rigin%5Btype%5D=2&o­rigin%5Binclu­de%5D%5B0%5D=&o­rigin%5Bexclu­de%5D%5B0%5D=&y­ear_from=&year_to=&ra­ting_from=&ra­ting_to=&actor=&di­rector=&compo­ser=&ok=Hledat
Doplňuji:
Jinak kdybych to vzal podle sebe, tak mezi TOP 4 válečný by patřily následující:

Život je krásný (1997)
Rambo: Do pekla a zpět (2008)
Maléna (2000)
Casablanca (1942)

a pamatuju že mě tenkrát docela uchvátil taky Hotel Rwanda (2004)

Další odpovědi
quentos

co třeba „Zelená míle“… „Údolí stínů“… či „Tenká červená linie“ … nebo "Tři králové (z období války v Zálivu)… a kupa jich jistě bude ještě ve starších odkazech

iceT

Díky tomuhle filmu se mi válečné filmy konečně začaly líbit
http://www.csfd­.cz/film/16738-za-nepratelskou-linii/
Odvaha pod palbou,Schindlerův seznam a Pianistu snad nemusím jmenovat,Útěk z Huang si,Smrt v Šanghaji.

SimakPida

Můj nejoblíbenější válečný film je Nepřítel před branami.Dobrej film je taky zachraňte vojína Ryana nebo třeba Pád třetí říše.Z českých filmů jsou zdařilé snímky třeba Atentát,Sokolovo nebo novější Lidice 1942.Nechci rýpat ale ostatní uživatele moc válečných filmů neuvedli.