Makina

Vajíčko k jídlu vs. vylíhlé kuře…

Prarodiče mají na vesnici slepice i s kohoutem. Vysvětlete mi někdo jak je možné, že vajíčka od těchto slepiček jsou na jídlo, když z úplně stejných vajíček se někdy vylíhne kuře… Jakto že, někteří mají slepice jen na vajíčka pro konzumaci a někteří zase mají, třeba i k prodeji, malá kuřata? Vžďyť vajíčko to musí být stejné…

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Aby se z vajíčka vylíhlo kuře, musí kohout slepici před snesením vejce oplodnit. Jinak je vajíčko neoplodněné a nic se z něj vylíhnout nemůže. Vpodstatě je to pak takový slepičí měsíček.

Další odpovědi
50centes

slepice+kohou­t(kuřata)

slepice bez kohouta (jen na vejce)
Doplňuji:
kohout ji musí oplodnit

venkovan

Je to jednoduché – prarodiče seberou vajíčko dřív než se začne zárodek vyvíjet. Tím, že vajíčko vychladne, vývoj končí a ve vajíčku nikdo nic nepozná. Nicméně nezřídka se kdysi stávalo, že se sebralo a uvařilo či rozkleplo již nasezené vajíčko.
Aby byly kuřata, musí se nechat kvokající slepice nechat na vajíčkách sedět. Any kuřaty nebyla, kvokající slepice se upraví na slepičí polívku a slepici na smetaně.

vlkadam10

přesně. nebudeme jíst kuře v vejci ne.