Válek Petr

Vadilo by vám bydlet v rodinném domě přímo na kruhovém objezdu?

Je to zde v ČR, konkrétně Pardubicích.

https://mapy.cz/s/1j7ai

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Dochy

Ne

Nevím kterej debil to označil jako kruhovej objezd nebo co k tomu autora vedlo. Prakticky je to normální zakroucená ulice, fakticky je to vážně značené jako kruháč. Vzhledem k předpokládané hustotě provozu bych to nijak neřešil. První co mně napadlo po přečtení dotazu bylo: Bydlet v Praze na kulaťáku, to bych vážně nesnesl (a asi bych nebyl nadšen ani z toho bydlet v některém z domů kolem náměstí…)

(V Praze to tedy není možné, protože navíc středem vedou tramvajové koleje)
https://www.go­ogle.cz/maps/@50­.1005698,14.3956759,210­m/data=!3m1!1e3?­hl=cs
(tahle fotomapa není pořízena v čase dopravní špičky)

Další odpovědi
Stingo

Ne

Tady na tom by mi to až tak nevadilo, nebude asi tak frekventovaný.
Je tu i velká výhoda, že nemáte žádné sousedy, co mají pindy.

dubraro

Ne

Bydlel sem vedle frekventované autobusové zastávky, bydlel jsem vedle nádraží na hlavním koridoru, nějaký kruháč by mne nerozházel 🙂

Jsem na to zvyklý a vlastně se mi těžko usíná třeba někde v přírodě, když neslyším okolo nějaký civilizační ruch.

Drap

Ne

Nevadilo. Neni to žádný kruhový objezd, jen má ke svému domu přístup ze všech stran. .Má to i své výhody, bydlí uprostřed města a nemá žádné sousedy. Tito jsou na tom hůř:
https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/tipy-a-trendy/424697-majitele-prodavaji-domek-sevreny-ze-vsech-stran-silnici-jako-raritu.html

briketka10

Ne

Určitě ne.
Nemít sousedy a mít svou malou zahrádku.
Plot, gril, lavičku, žádný cikány na dvoře jé
to by se žilo. Moc bych tam chtěla bydlet. :)

Emefej

Ne

Viděls někdy kruhový objezd?

Lgee

Ano

led

Nevím

Pre človeka, ktorý by chcel byť uprostred všetkého diania, je to, tak povediac, ideálna pozícia. Z urbanistického pohľadu je to vlastne vnútrosídliskový cestný okruh s obmedzenou rýchlosťou a prakticky vylúčením dopravy mimo vozidiel obyvateľov a obslužných vozidiel. Sem cudzí sa asi ťažko vrúti s rýchlosťou 120–160km na tachometri, ako býva niekedy bežné vo veľkomestkých sídliskách so širokými cestami (Praha, Bratislava, Ostrava,…) Čo sa týka hlučnosti, to určite nemožno prirovnávať k pražskému Kulaťáku.

cukrar

Ano

Tento kruhák by měl být označen jako jednosměrná silnice, je to jediný kruháč v ČR kde platí přednost zprava (teoretick,) páč tam není značka dej přednost v jízdě. Provoz v této lokalitě je 3 vozidla za den.

Dochy

Drape, kruháč to je. Oni tam vážně dali značku (podle streetview). No a ta značka je v daném místě jediný příznak toho, že snad jde o kruháč…