sofid

Vadí zvířatům, když je člověk hladí?

Např.:psům
Doplňuji:
Ne nevadí :D když mě někdo pohladá :D

Nejlepší odpověď
anonym

Jak kterým, jak od koho, jak kdy.
Vadí tobě, když tě někdo pohladí?
😉
Doplňuji:
No – já nevím, kdyby mne chtěl hladit naprosto cizí člověk (nedejbože chlap), asi bych protestoval…
😉

Další odpovědi
Lucijej

Obecně zvířata vnímají pozitivně. Hlazení stimuluje určité neurony v mozku. proč tomu tak je se přesně neví. Každopádně hlazení srsti podporuje dobrou hygienu a také sociální vazby ve skupině.

Zdroj: http://www.cbsnew­s.com/8301-205_162-57567105/why-do-animals-love-petting/

anonym

Všeobecně zvířecí druhy, které jsou zvyklé na mateřskou péči (olizování, péče o srst ap.) a vzájemnou komunikaci i fyzický kontakt s ostatními jedinci svého druhu
si snadno zvyknou na hlazení od lidí. Jedná se tedy především o savce a jejich mláďata.
Pochybuji, že by mazlení s rybou by bylo pro obě strany nějak příjemné…

Stingo

Ptákům vadí, když je hladíš na hlavě nebo na hřbetě, protože jim smýváš z peří ochranu, co mají před vodou a deštěm. Pták se šimrá maximálně pod krkem.

bolak

Lucijej: co takovej ježek? ;)

Nuk nuk

Domestikovaným zvířatům – mazlíčkům, např. psům to nejspíš nevadí. Samozřejmě záleží i na jejich povaze.

anonym

Hlazení mezi pány znám spíše takové to s rozběhem, kdy na obličeji zůstávají neklamné stopy o důrazu úkonu.