iwetax

Vadí vám tykání v časopisech?

Koupila jsem si časopis Můj pes a Mámi radí a zarazilo mě tykání ( Když chceš aby tvůj pes neskákal, bojíš se porodu?)Mě to přijde divné. Jako by to byli časopisy pro malé děti. Docela mě to odradilo. Jak se to líbí vám?

Nejlepší odpověď
Terryle

Tak s tím jsem se ještě nesetkala, ale přijde mi to hodně zvláštní. Redakce se asi snaží komunikovat stylem „dobré kamarádky“ a trošku tak hrát na city (hlavně čtenářek) a vybudit důvěryhodnost… ale evidentně to má opačnej efekt. Taky by mi to nesedělo.

Další odpovědi
led

Veľakrát si redaktori myslia, že tykaním sú bližšie k čitateľovi. Pokúšajú sa pôsobiť na city. (…on ma asi pozná, hovorí moje myšlienky,…)
V niektorých prípadoch zasa si myslia akí sú svetoví, veď angličtina tyká…tak, prečo nie aj ja?

Pendolino

Nikdy jsem nad tim neuvažovala,ale nevadi mi to.Myslim si že to redakce nebo pisatel to nemysli ve špatnem smyslu.Je to takove domaci,když si v klidu přečtu něco co mě zajima nebo bavi a je to podane pěknou verzi ktera mě zaujme,než aby to bylo psane jako by " uředni formou"to by mě moc nepobavilo.Ale to jen muj nazor