Avatar uživatele
anonym

Vadí vám špatná kvalita zboží a služeb?

Myslím si, že kvalita už dlouho u nás rychle upadá, a to jak u zboží, tak i u služeb, ve snaze za každou cenu dosáhnout úspěchu zisku se šetří na kvalitě, nejčastěji nadáváme na potraviny a boty, ovšem stejná je i situace ve službách, které jsou drahé a nekvalitní. Porovnejme třeba stránky na internetu, často na internetu nalézám blogy a stránky, které by tam neměly vůbec být, protože jsou neskutečně nekvalitní, a není snaha tyto programové a informační zmetky z internetu eliminovat. Nedávno jsem četl článek o tom, že 30 % notebooků je u nás reklamováno v záruční době, a to jde o poměrně drahé technické zařízení!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? lota, Agneta před 2964 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Ano

Vadí mi zejména ty služby! Rozum mi nad nehorázností „sloužících“ stojí. Když jsem stavěl chalupu, přesdržku u nás dostali- tesař, klempíř, tři vodaři, 2× podlahář, elektrikář a kovář měl namále. Přitom obkladač a dlaždič úplně v pohodě. A teď na jaro si koleduje i kominík.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Ano

Musíme se těm podvodníkům bránit…taxikáři nebo kadeřnici jednoduše nezaplatíš*, když to není v pořádku – a oni vědí, že když teď přijede policie, že je to ještě k tomu bude stát dvě hodiny bez náhrady…já se někdy fakt umím naštvat:DDD
*)zaplatíš jen „oboustranně sjednanou částku“

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ano

Vážně si myslíte, že se najde někdo, kdo řekne „ne, nevadí“?
Hlavně mi vadí, že se ví o instalování „k*rvítek“ a nikdo proti téhle mafii nic nedělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Když služby či zboží o kterých jsem přesvědčen, že jsou k ho*nu…nekupuji, nežádám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ano

Co vadí…občas mě to rozpálí do běla! Ale naštěstí to ještě není pravidlem u všech. Ti nekvalitní se odpraví sami.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano

Ano, vadí mi to, ale musíme se s tím smířit. Nese to tato konzumní společnost. S oblibou používám některé věci po svých rodičích. Dříve se vyrábělo vše tak, aby to dlouho vydrželo, mělo co nejméně oprav a vše šlo opravit. Dnes se vyrábí tak, aby bylo vše velmi brzy potřeba pořídit nové.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ano

Vadí mi, že většina věcí je sestavena tak, aby fungovala po dobu záruky a pak je po nich.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Ano, vadí.
Za komunistů se dnadávalo, že je zboží nekvalitní.Jenže tenkrát stačila jedna dvě opravy a výrobek fungoval bez poruch.
Mým rodičům vydržela pračka PEROBOT ((koupená v padesátých letech) 35 let , ale musím přiznat, posledních 10 let prala jen velmi znečištěné prádlo..montérky od vápna, montérky od oleje.Lednička Calex jim fungovala 30 let (mně 25, ale jen z toho důvodu, že byla revoluce a chtěli jsme ledničku s mrazákem).
Televize Color 416 nám fungovala 25 let, ale opět…přechod na digitalizaci a než kupovat settobox, tak jsme koupili novou televizi.
Dcera od revoluce má TŘETÍ!!! televizi, my máme tu ledničku s mrazákem také už TŘETÍ!!!
Jak je vidět KOMUNISTI VYRÁBĚLI KVALITNĚJŠÍ VÝROBKY i když v prvních letech možná byly poruchovější, ale vydržely DÉLE!!!A na druhou stranu, tenkrát ty výrobky dokázal opravit kdejaký domácí kutil.
Dnešní výrobky NEJDOU OPRAVIT, protože je chyba v elekronice a tu si už amatér opravit nedokáže.
Takže když to shrneme, tak KOMUNISTI VÍCE CHRÁNILI ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, protože tenkrát stačilo MÉNĚ výrobků za život.
Už naši rodiče říkali, ČLOVĚK SE ZAŘIZUJE DVAKRÁT ZA PADESÁT LET, dneska se musíte zařizovat každých 5–10 let.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování