rigormortis

Vadí vám kouření v hospodách?

Nebo jen peskujete, protože už za sebou máte pivo nebo kávu a máte o to větší chuť si taky dát?
Opravdu vám tolik vadí kuřáci?
Neuklidňuje vás fak, že zemřou dříve než vy?
Doplňuji:
oprava: fakt, ne fak…
ještě doplňuji: hospodou myslím takové ty starší podniky…a omlouvám se nekuřákům…

Nejlepší odpověď
huxa

Nedokážu si hospodu bez kouření představit. To by bylo, jak kdyby se tam nesměl prodávat alkohol nebo tam netočili kofolu…

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že je na každém dospělém (tedy plnoletém) člověku jak zacház se svým zdravím. Není třeba aby ho „stát“ vychovával. Pokud takový člověk
se ale bude ke svému zdraví chovat „rizikově“ ať už nadváhou, kouřením, užíváním návykových látek atd. mělo by se takové jednání odrazit ve zvýšeném zdravot. pojištění a poplatky za léčení.
Omezovat podnikání tím, že např. v soukromých prostorách bude nařízeno podnikateli, že musí vyhlásit zákaz kouření v jeho restauraci, hospodě, klubu atd.mi připadá nespravedlivé. Každý podnikatel by měl mít možnost rozhodnout se sám, zda chce mít kuřácký nebo nekuřácký provoz ve svojí hospůdce.
Tak jako i zákazník by měl mít na vybranou, zda chce kouřit a tím pádem si sednout do kuřácké hospůdky, kde jeho kouření nebude nikoho obtěžovat.
A naopak, komu kouření vadí, vybere si nekuřácký provoz, kde si nikdo nedovolí zapálit.

badisko

Jak uz jsem dnes psal proti koureni nic nemam.. take jsem kouril a obcas si potahnu ..
V CR ..jsem byl zvykly v hospodach u piva kourit a zdalo se mi nemyslitelne ze by se to melo zmenit ..:D dnes vim ze nekourit v hospode prinasi vic dobreho nez zleho …a to po navsteve hospody po prichodu domu me nesmrdi obleceni kourem dale svuj zlozvyk nikomu nenutim
..Chapu ze to proste nekomu muze vadit ..kuraci kteri prestavaj si v klidu muzou jit na pivo a nic je tam tak nelaka veci bude urcite vic …to je jen tak na uvod v zemi kde se nachazim je nemyslitelne.. aby si kurak zapalil v hospode …a take napriklad konzumace alkoholu na verejnych prostranstvich je zde tabu …alkohol se prodava jen ve specialnich obchodech ..cigarety za pultem nevidis …a vubec me neuklidnuje ze zemrou drive ba naopak..

iceT

a co kdyby se zavedlo toto v českých hospodách?
http://fototu­be.cz/takto-se-kouri-v-restauracich-v-japonsku-co-vy-nato-brali-byste/

quentos

Ano, vadí. Kdo to má dejchat? Chodím do hospody na pivo a pokec, a ne si „pasivně zakouřit“ (což je mimochodem pro nekuřáka škodlivější, než by se mohlo zdát). Pokec by se měl odehrávat v příjemném prostředí, jímž zakouřená místnost rozhodně není. Když chtějí hulit, ať si jdou někam do kuřárny! Mají plnou hubu diskriminace, ale že tím otravováním vzduchu naopak diskriminují nekuřáky, už jim jaksi nedochází…

A ne, neuklidňuje, protože já při tom nebudu a záleží i na mnoha jiných faktorech.

Drap

Nevadí. Pokud chci, tak je dostatek hospod kde se nekouří.

Damiana

V hospodách ne. Tam ať si kuřáci bání o stošest, v pajzlu je mi to jedno, tam to asi patří. Karban, pívo, cígo… Já tam nechodím. Vybírám si nekuřácké podniky, je jich dnes čím dál tím víc – naštěstí. Ráda v restauraci posedíme, dáme si dobré jídlo, když mají nealko sekt nebo aperitiv, tím lépe. A že by mi u toho někdo smrděl? No fuj! Zkazilo by mi to celý požitek.
Ale dost mi vadí kouření na diskotékách. Já tancuji opravdu poctivě, je to vlastně sportovní výkon a dýchat zhluboka ten smrad, to je peklo. Třeba tady ve Varech, v disco clubu v Thermalu, mají báječně zvládnuté odsávání kouře, ale teď, o fesťáku, je to stejně marné…:-)

arygnoc

oh, zasa sa navážate do fajčiarov.
obézny nefajčiar zomrie skôr ako štíhly fajčiar (zasa ale nesmieme opomenúť dispozície, všakhej).

Ad „Neuklidňuje vás fak, že zemřou dříve než vy?“:
fajčím 40 rokov. Za tú dobu som pochoval už pár kamarátov a kamarátok – nefajčiarov, niektorých i s rakovinou (i pľúc). Takže – ďalší blábol na adresu toho, že fajčiari zomierajú skôr.
Netvrdím, že cigarety (resp. tabakové výrobky) neobsahujú karcinogénny, ale tie sú bohužiaľ všade okolo nás (dokonca i v plastových kojeneckých fľašiach) – v potravinách, emisiách z fabrík, automobilov, obaloch …, tak to nezvaľujte iba na fajčenie (i pasívne).

Poviem vám, že osobne, keď idem na pivo, do nefajčiarskej hospody ani nepáchnem. Podobnú voľbu doporučujem i nefajčiarom – nelezte tam, kde vám to nevonia.
Čo sa týka reštaurácie, je voľba jasná – rozhodne nefajčiarska. Ale to je o inom druhu konzumácie.

ad quentos:
nájdite si kamarátov, ktorí nefajčia.
prečo chcete pri pokeci svojich kamarátov (fajčiarov) obmedzovať? To je fér?
Uvedomte si, že ak prídete do fajčiarskej hospody, mali by ste pekne sklopiť uši a byť rád, že vás tam neukameňujú za kritizovanie fajčiarov. Fajčiari totiž v nefajčiarskych podnikoch nefajčia, kdežto nefajčiari si veselo nefajčia aj vo fajčiarskych podnikoch.
Kto potom koho diskriminuje?
Čo vám dáva právo určovať pravidlá na súperovom ihrisku?
Nelezte tam, a budete mať pokoj, pocit, že vás niekto diskriminuje, zrazu zmizne.

pusinka50

Do hospod nechodím, ale jinak, kouření mi nevadí jen, když prostředí není moc zakouřené. I když jsem kuřačka, nevydržím v uzavřené překouřené místnosti, i doma pořád aspoň větračkou kouř větrám

Maljian

Mě to vadí a to hodně. Ať si kuřáci kouří, ale co to je, kouřit při jídle někomu pod nos? Akorát to podle mne obtěžuje ostatní ☹ I když teda já tam, kde se kouří nechodím. Když si ale s někým jdete sednou to hospody a někdo vám kouří pod nos, je to nechutné.

anonym

Kuřáci mi vůbec nevadí, hlavně ti, kteří nesomrují cigarety od jiných, ale vadí mi to tady. Zde to čpí čertovskou sírou, ale potěšující je to, že tak či tak umřou.

ladaadal

Nevadí mi to, do hospody to patří, když chci být v nekuřáckém prostředí, najdu si nekuřáckou hospodu. Momochodem jsem hospodu dříve provozoval s oběma možnostma. Nekuřácká část věčně prázdná, maximálně rodina s dětmi, která si dala 4 limonády. V kuřácké části věčně narváno, jídlo, pití alko i nealko. Prostě nekuřácká hospoda možná ve velkém městě, ale mluvíme-li o klasických vesnických hospodách nebo nižších cenových skupinách, tak znám pár lidí, co udělali celou nekuřáckou a změnili to až těsně před krachem. I plno kuřáků jde do hospody s tím, že tam bude zakouřeno.
O zdraví se bavit nebudu, kouřím skoro dvě krabky denně od 16ti let a na rozdíl od fůry mrtvých vrstevníků se těším zdraví dle lékařů – jako mladej kluk. Na plicním mi dokonce opakovali testy, protože nevěřili, že jsem v tak dobrém stavu, takže škodlivost kouření si může každý strčit někam........

Bobík147

Mně jako příležitostnému kuřákovi to nevadí.
Hospody, kam chodí lidi převážně na pivo, tam mi to přijde v pohodě.
Pokud je hospoda, kam lidé chodí i na obědy, tak bych na druhou stranu omezil kouření v té obědové době (ani kuřákovi nebude příjemné, když mu někdo u jídla bude kouřit).

zvedavaholka

No… pro mě to je sporné. Já,jako abstinent,který nesnáší kouření a ani pach ,třeba jen malinký ve vzduchu si nedovedu představit hospodu,kde se nekouří. Když mi to vadí,tak s tím musím přece počítat,že to tam smrdí a když se s tím nedokážu smířit,tak tam nelezu a podívám se po nekuřácké… Ale aby se ve všech hospodách zakázalo kouření je podle mě hloupost.