Security

Vadí to nějak? pls odpovedte někdo

Brej den zničeho nic mě dělá PC takovej divnej zvuk :D včera sem tam byl a nic takovího nedělal a dnes si ho zapnu a dělá jakýsi " Tuuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuuu­uuuuuu " Ten Moterek nebo co to je zezadu v PC dělá ten zvuk jako ten pc neni nějak novej má asi cca 2 roky měl bych stým něco udělat nebo vadí to nějak ? Doufám že víte co myslim :D :D Myslim jako že ten PC dělá divej zvuk može to být tím že uje jako starší nebo že je často zaplej nebo že má menší výkonost prosíím moc poradte :)
Doplňuji:
okj určitě půjdu kopit ten ten motorek nebo zdroj nevim jistě ale myslim že to dělá ten motorek…Ještě se na to zeptám někeho kdo temu rozumí :) Kolik asi tak cca stojí ten motorek? Když si koupím novej motorek bude ten pc nějak výkonější?

Odpovědi
blesk26

No hlavně, že to nedělá Týýýýt, to by bylo horší :)

Ten motorek tam vzadu se jmenuje zdroj a dodává komponentám v počítači proud. Že to vrčí není určitě dobrý, asi bych doporučil výměnu, bez zkušeností bych se v tom rozhodně nehrabal … po dvou letech provozu už to je asi normální, že to odejde :)

Doplnění:
Výkon se určitě nezvýší, ale aspoň ti to třeba neshoří (i když to prostě může taky jenom chcípnout). Nákup nového kvalitnějšího zdroje tě přijde něco nad tisíc korun.

Ala81

Anebo vem vysavac, pecko rozeber, samozrejme vypnute a pro jistotu i vytazene ze zasuvky, a cele to tam poradne vyluxuj, vcetne toho vetraku vzadu i ve vnitr, krasne to hvizda, kdyz se vetrak roztoci tim vysavacem 😉 , pozor na zakladni desku, jsou na ni jemne soucacky, at se vysavacem neposkodi. Mozna to nepomuze, ale trva to 5 minut a kdyz jo, tak usetris tech tisic korun.