Pajonel-ka

Vadí to kdybych měla 3 pneu Barum Polaris 2 155/70 R13 a 1 Polaris 3?

Předloni jsem si koupila 4 pneu Barum Polaris 2 155/70 R13, ale stala se mi taková nehoda, že se mi sekla brzda a jedna pneumatika se poškodila tak teď mám jen 3 a potřebuji 4. V jednom pneuservisu mi řekli, že mají jen Polaris 3, ale ře prý to nevadí, že v zákoně je stanoveno pouze to aby měli všechny pneu jednoho výrobce je to pravda?

Nejlepší odpověď
cukrar

odpověď Chuds je velice špatná!!!
klidně za pokutu a ne malou.

stejný výrobce, stejná konstrukce a stejný druh

nikoliv vzorek… ten může být jiný!!!

Takže klidně to tam dejte..

vyhláška 341/2002, §21 ods. 13)
Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí, současně použít
pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické
způsobilosti není stanoveno jinak. Na téže nápravě musí být používány
pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí pneumatiky se rozumí konstrukce
diagonální, radiální, smíšená (BIAS BELTED). Shodnou pneumatikou se
rozumí pneumatika stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky.
Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní, u něhož
je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení M+S, M.S, M/S nebo MS; za
zimní dezén se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici
pneumatiky vyznačeno označení ET, ML nebo MPT.

Doplňuji:
Chuds, asi jste dostal mylné informace, ale po rozdělení republiky platila krátce vyjímka pro Barum a Matador. Jako jeden výrobce.(značka)

Další odpovědi
terry

Pokud je ta 1 pneu také Polaris 155/70 R13, tak by to vadit nemělo.

chudst

Mely by byt vzdy 2 a 2 pneumatiky na naprave stejne, idealne vsechny 4 stejne.

Je celkem jedno, od jakeho je to vyrobce, dulezite je, jaky to ma vzorek.

[cukrar: spatne jsem se vyjadril, mate pravdu vy a myslel jsem to tak – ale co me prekvapilo, ze musi byt stejny i vyrobce. Bavil jsem se o tom onehdy s kamaradem, ktery je policajt a ten rikal, ze prave stejneho vyrobce byt nemusi. Bud to ted zmenili, nebo mi to jednoduse rikal spatne, coz je smutne.]

láďa1

Hlavně stejný rozměr a typ-letní nebo zimní.Na výrobce nehledíme!!!k roz­měru lze počítat i indexy rychlosti T 190 km.

Zdroj: http://www.az-pneu.cz/rady-informace#pne­u_znaceni

Honzyn14

Také bych doporučoval koupit tu 1 pneumatikou znovu, protože by měly být na nápravě vždy 2 stejné pneumatiky, nemyslím si, že je to v dnešní době nějak nákladné, ale může Vám to klidně na kluzkém povrchu zachránit život, takže asi tak. Jinak pokud Vám jde o to, abyste ušetřila, tak já objednávám pneu z internetu, konkrétně z https://www.pne­uok.cz/ a nedá se to porovnávat s cenou v servisu 😉