AmazedWolf

Vadí Slovákům, že u nich v televizi hrají filmy s českým dabingem?

Nejlepší odpověď
Alesh

Proč se na to ptáš na Odpovědi.cz, Slováků je tu jako šafránu, zkus www.odpovede.sk .
Jinak jim to asi nevadí, když to tam furt frčí. Pár Slováků jsem se taky kdysi ptal a problém s tím neměli.

Zdroj: http://www.od­povede.sk/

Další odpovědi
led

Staršej a strednej generácii to neprekáža, len niektorým, ktorým ale prekáža všetko neslovenské, ešte aj české pivo.
Mladšia tj.ponovembrová generácia už má čiastočne s češtinou problémy. ale táto mládež má problémy aj so samotnou slovenčinou, ale zato v pc_english a smajlíkoch excelujú.
Ak pozriete napríklad aj do českej knihy, nikdy tam nemáte prázdno. Myslím kupujúcich, nie kníh :)
Český dabing je hodnotený v mnohých prípadoch ako kvalitnejší. Je to aj tým, že na Slovensku sa rozmohlo tzv.dabingové hnutie vďaka zákonu o povinnej slovenčine vo filmoch pre deti, ale potom takýto rýchlo kvas nestíha kvalitne dabovať. Pri dabovaní sa pri počúvaní originálu veľakrát podceňuje citovoumelecká práca s hlasom, čo v českom dabingu ešte počujeme.
ale neberte to, ako by povedal jeden náš užívateľ zo Slovenska „je to kakanie do vlastného hniezda“ ale je to smutný fakt.
Dodatok:
Šidlo, dodnes pracujem aj s mladou generáciou.
Nekopem do vás, pretože moja odpoveď je aj kopanec do vlastnej práce, do vlastných radov.
Máte pravdu, naša generácia naozaj zle zabezpečila krajinu, aby sa v nej vaša generácia uživila spisovnou slovenčinou a nie angličtinou. Plne s vami v tomto bode súhlasím.

Drap

Oni jich tam zas tolik s českým dabingem nehrají. Myslím, že jim to vůbec nevadí. Jsem dokonce přesvědčen, že celkově rozumí lépe češtině, než my slovenštině.
Osobně nemám se slovenštinou problém, čtu knihy ve slovenštině,. občas se dívám na filmy ve slovenštině a pokud se někdo zeptá, musím přemýšlet jestli to či ono bylo v češtině, nebo slovenštině.

Klaproth

Neptej se Čechů, zeptej se Slováků.

lexx

a jak to máme vědět ? starším lidem z dob společného státu ČSSR spíš ne ale mladým ?

Šidlo

češtinu nevnímam, kým nepovedia slovo, ktorému nerozumiem
u nás má nárečie toľko čechizmov, že nemáme problém

led: áno pani učiteľka, len si do nás kopnite.......ako vaša generácia zabezpečila krajinu, aby sa v nej naša uživila spisovnou slovenčinou a nie angličtinou?