mosoj

Vadí nebo nevadí ?

Ještě jednou a naposledy se vracím k pravomoci mazat otázky
běžným uživatelem. Jak napsala annas hodně lidí je zlých a jsou všude i zde !!
Právě proto nepatří tato pravomoc do jejich ruky. Stačí nahlásit závadnou otázku a třetí osoba ( COŽ JE NAPROSTO NĚCO JINÉHO ) rozhodne.
Já osobně takovou pravomoc nechci. Považuji tento problém za dost zásadní o to více, že to těm co tuto pravomoc mají
zřejmě vyhovuje. Psát tady že to nepoužívají nemá žádný význam. Navíc si tady z toho ještě dělá legraci z ostatních. Já osobně jsem vůbec nevěděl že něco takového existuje ani jsem se po tom nepídil. Tento problém považuji za mnohem horší než nějaké palce, které Vám moc vadily.
Prostě všichni jsme si rovni někdo je rovnější.
Tímto vznáším dotaz na provozovatele tohoto serveru. Kde je záruka že tato pravomoc není a nebude zneužívána. Vždyť postupem času do tohoto stavu dospěje každý i ten „zlý“.

Nejlepší odpověď
dudu

Nikdo a nic není dokonalé. Admini určitě vycházeli z ušlechtilé myšlenky, že nositelé střbrných a zlatých placek jsou lidé, kteří jich dosáhli díky svým znalostem, erudovanému přístupu a respektování morálky a etiky. A ti ryzí dotyční určitě tyto vlastnosti mají. Jinak se však chovají jedinci, kteří získali body díky pořízení několika účtů a následné bodovací samoobsluhy. Od těch nelze očekávat nic jiného, než klam, podvody, závist a zášť. S nimi ovšem musí udělat pořádek administrátor. My ostatní můžeme jen doufat, že třeba pravda a láska zvítězí. Nebo to zde zabalit.

Další odpovědi
kropitko

to Mosoj,jak jsem psala,hlásím závadné otázky i odpovědi,ale hodně před tím přemýšlím,jestli takovou urážející otázku,či odpověď nenechat. Ono totiž tím,že jí nahlásím prokazuji službu tomu hulvátovi,tím že je to smazáno,se nikdo už nedoví,co je to za grázla. Samozřejmě souhlasím s Vámi,že to je a bude zneužíváno. Jestli jste četl moje příspěvky,tak mě jsou mazány otázky,které nikoho neuráží,ani nikoho nenapadám a i tak to někdo nahlásí jako závadné a po té je to smazáno. Je pravda,že se mi to už delší dobu nestalo,ale je to proto,že se snažím nepokládat otázky diskuzního rázu…

Miroslavst

Už jsem odpověděl ve vaší předchozí odtázce-doplnění odpovědi.
Jinak co se týče vymýšlení různých otázek neotázek, považuji toto za nesprávné řešení ze strany provozovatele.
Když se zeptám kdo tu ještě je?, tak v tom nevidím žádný chat ani diskuzi. Je to jen otázka, kdy mě zajímá zda tu např. o půl třetí ještě někdo je nebo zda jsem blázen jen já. To však admin smázne. Pokud se zeptám jinak, tak je to v pohodě. Účel je však stejný. Dozvědět se kolik „bláznů“ tady čučí do monitoru. Bez urážky.
Jak jsem psal, výsada o zmizení otázky-odpovědi tady je, ale vždy záleží na adminovi, který následně rozhodne. Co jej vede k rozhodnutí zda smaže nebo ne nevím.
Nakonec se může stát, že se jednoho dne admin na…e a toho „bonzáka“, který jen tak z nudy hlásí otázky-odpovědi prostě odstřihne.

Michal

Nevadí,neberu tento servr a otázky tak vážně.

led

súhlasím s mosojom. Veď za portál niekto zodpovedá, ak sú závadné otázky/odpovede, stačí predsa nahlásiť a zodpovedný rozhodne.
Myslela som, že tu ide HLAVNE O ZODPOVEDANIE OTÁZOK ALEBO RADY A NIE O NEJAKé PALCE, ČI VÝHODY

ten který je

Tuto pravomoc aby někdo mazal otázky bych nechal na administrátoro­vi.Nenalhávej­me si že jsou zde jen slušní lidé.Hulváti a sprostáci se mohou objevit kdykoli.Hrozí také že bude někdo někomu nesympatický a tak se bude mstít.

annas

Ale Mosoji, líbilo by se Vám, kdyby někdo napsal, že jste, nevím co? Nevadilo či vadilo by Vám, kdyby to četl někdo jiný? Já jsem byla ráda, když Kropítko náhodou byla u toho, když jeden uživatel vložil vulgární „neotázku“ na mou osobu. Stačí mně, že vím, kdo to byl, mám na něho názor, na jeho odpovědi nereaguji, myslím si své. Všeho do času. Každá stránka má rub a líc.

Řekněte, když budete číst urážky na svou osobu, budete vždy na ně reagovat? Možná je někdy vhodné neprovokovat k dalšímu osočování. Čtou to i lidé na internetu, i když neznají Vaši identitu. K čemu to občas vede? K tvrzení, jak můžeš mezi takovými lidmi být???
Zase se dostávám k tomu, že všechno záleží na lidech, na jejich solidnosti. Záruku nemáme. Bohužel, s tím se nedá nic dělat.

Nevím, ale na můj dotaz kdysi odpověděl Štípek, že mazání odpovědí kontrolují, nevím sice do jaké míry. Takže jistá kontrola tu je. Záleží zřejmě na tom, kdo administrátorů má službu.

Doplňuji:
Situace se změnila, zřejmě už admini nekontrolují závadnost. Tehdy jsem měla na mysli nahlášení otázky, v níž se útočí a uráží jmenovitě konkrétní osoba. Jsem na Odpovědích dlouho, tolik urážek a napadání jsem v celém svém životě nezažila. Ale musím říct, že někteří uživatelé se za své útoky omluvili. Ojedinělé výpady nejsou příjemné, ale mnohem horší je psychická šikana, která se týká mé osoby a trvá více než půl roku.
Kdybych smazala všechny otázky, v nichž se v diskuzi objevují i lži, hodně otázek by zmizelo. Proto se mě smazání gratulace velmi dotklo, protože na každého je jiné měřítko. Lži a překroucená skutečnost zůstanou, i když se dotýkají mé cti, byť virtuální… Nemá smysl víc uvádět…

annas

Dodatek ke své odpovědi jsem doplnila v červnu 2012. Tehdy mosoj již jednou podobný odkaz vložil. Stejně je zajímavé, že otázky či odppvědi, které se týkají některých uživatelů, mizí, jiné zlstávají. Zbytečné se vyjadřovat. Kdo chce, pochopí, kdo nechce, nemá smysl něco vysvětlovat.

annas

Ad mosoj, navíc jste sám napsal, že jste odppvědi, které nebyly určeny Vám ale vztáhl jste na sebe smazal. Příspěvky iv a vagry…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/stredomori-a-starovek#discussion

annas

Dudu, děkuji za Váš názor. Potěšil mě.

mosoj

annas : Tady se asi neshodnem, ale to také není na závadu. Pokud takového něco je nahlásím závadnou otázku, nebo odpověď, a admin rozhodne. Je to pořád něco jiného než když se mstí jeden druhému. Množství reakcí na mou otázkzu mě jenom přesvědčuje o tom, že řada těch co to má v pravomoci z toho má jenom legraci, stojí za bukem a má prasečí radost.

annas

Mosoji, možná jde o to, že já obhajuji mazání špatných otázek. Máte pravdu, že není správné nahlásit závadnou otázku, pokud to dělám ze msty. Také mám ráda spravedlnost, nechci ubližovat lidem, ale…
Já totiž nevím, co se večer událo, takže jsem možná špatně pochopila, že jde i o něco jinéhol

mosoj

Každý má právo na svůj názor.
Rozdíl je v tom že stříbrní a zlatí „závadnou otázku“ nejenom nahlásí ale ihned odstraní. Zatím je Vás pár, ale zamyslete se jak to bude vypadat až Vás bude víc.
Tady se řeší jak je to možné, že mizí otázky v noci a Ti co to dělají, stojí za bukem a mlčí. Nezlobte se takovým lidem nevěřím a vadí mi to víc než když mně někdo nadává.

kropitko

já s Vámi Mosoji souhlasím,mě je taky divné proč moje otázky,které jsou podobné jiným otázkám mizí. Nebo se mi kolikrát stalo,že zmizela moje odpověď i když byla podobná těm ostatním. Rozumím tomu,co chcete říct,ale mě se například dotklo,že jste označil zlaté jako ty špatné. Já mám doopravdy čisté svědomí,nemažu nic co není sprosté,urážli­vé,nechutné apod…věřím,že Annas taky ne. Možná by nebylo špatné,kdyby se vedl nějaký záznam o tom,co kdo komu smazal,něco jako smazané.....,pak by bylo vidět,jak se to tu vede…

kropitko

taky by mě zajímalo,co kdo komu smazal,že se to tu řeší ještě dnes. Mě pořád někdo něco maže.....tak,co to bylo,jestli to není tajemství??,