Avatar uživatele
anonym

Vadí mobilním telefonům přímé sluneční záření po delší dobu?

Řekněme, že mám třeba na poličce za oknem položený mobil a celé odpoledne na něj přes okno situované směrem ke slunci dopadají sluneční paprsky. Škodí to nějak elektronice?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT před 2614 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jo…
Jednak UV a druhak přehřívání…
Nebo spíše v opačném pořadí…
Nedoporučuju.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jedině v případě, že by došlo k přehřátí. Každý elektronický přístroj má výrobcem stanovené teplotní meze, které by se měly dodržovat, taky s ohledem na baterie. Mimo mísu: plynový zapalovač odložený za čelním sklem auta mi za jízdy explodoval. Výsledek – jedna střepina pod okem a málem jsem se vyboural.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Kepler: To si ani neumím představit, ale štěstí, že oko funguje. Nebo pak byly nějaké komplikace? Možna to byl náznak od Boha, abys přestal kouřit?

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo oko nadále fungovalo, nebylo zasaženo, jen jsem se ku*evsky lekl, střepinu toho plastu jsem si normálně vytáhl prstama. Bůh mi jenom naznačil, abych takové kraviny víckrát nedělal.

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

gecco: UV záření okenním sklem vůbec neprochází, takže jenom to teplo. To je fakt sviňa 🙂

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Já vím, že se to říká…
😉
Ale – aniž bych to měřil, nechal jsem kdysi zkusmo za oknem CDčko a za den bylo ´po něm´…

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tomu CDčku bude vadit víc to teplo…

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek