Vadí mobilním telefonům přímé sluneční záření po delší dobu?

Řekněme, že mám třeba na poličce za oknem položený mobil a celé odpoledne na něj přes okno situované směrem ke slunci dopadají sluneční paprsky. Škodí to nějak elektronice?

Nejlepší odpověď
gecco

Jo…
Jednak UV a druhak přehřívání…
Nebo spíše v opačném pořadí…
Nedoporučuju.

Další odpovědi
Kepler

Jedině v případě, že by došlo k přehřátí. Každý elektronický přístroj má výrobcem stanovené teplotní meze, které by se měly dodržovat, taky s ohledem na baterie. Mimo mísu: plynový zapalovač odložený za čelním sklem auta mi za jízdy explodoval. Výsledek – jedna střepina pod okem a málem jsem se vyboural.

anonym

Kepler: To si ani neumím představit, ale štěstí, že oko funguje. Nebo pak byly nějaké komplikace? Možna to byl náznak od Boha, abys přestal kouřit?

Kepler

Jo oko nadále fungovalo, nebylo zasaženo, jen jsem se ku*evsky lekl, střepinu toho plastu jsem si normálně vytáhl prstama. Bůh mi jenom naznačil, abych takové kraviny víckrát nedělal.

Kepler

gecco: UV záření okenním sklem vůbec neprochází, takže jenom to teplo. To je fakt sviňa 🙂

gecco

Já vím, že se to říká…
😉
Ale – aniž bych to měřil, nechal jsem kdysi zkusmo za oknem CDčko a za den bylo ´po něm´…

Dochy

Tomu CDčku bude vadit víc to teplo…