Stříbrný

Vadí, když nechám zatáhlou ruční brzdu přes zimu, když mrzne?

Otec mě za to vždycky peskoval... auto stojí venku na parkovišti, nebudu s ním v zimě jezdit.

Doplňuji:
tak fajn, zítra až půjdu z práce to odbrzdim :D dneska už se mi do té zimy nechce :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mě to teda už párkrát zamrzlo, když jsem ji omylem v mrazu zatáhla. Takže za sebe nedoporučuju.

Další odpovědi:

Zlatý

Nevasí, ale může to zamrznout, a pak je problém s autem vůbec pohnout. A pokud stojíte na parkovišti ne v prudkém kopci, tak je to zcela zbytečné

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

Ještě dodám : důvod "zamrzání " je jen když ručku vůbec nepoužíváte,čili rez na lanovodu se průběžně nestírá(jako např.u kotouč.brzdy,kdy slabá vrstva rzi se po 1 zabrždění setře a je tatam).Pak v mrazu zatáhnete ručku -jestli s ní vůbec pohnete.Např.vyjedete ze zateplené garáže,zaparkujete na mrazu,zatáhnete po dlouhé době ručku a díky silné rzi lanovod zamrzne. To je jediný důvod proč tzv. zamrzá. PS: používejte ručku vždy když máte a nemusíte se bát ani při -30°C ;-)

Zlatý

mojitek

Tyhlety mýty o zamrzlé ruční brzdě jsou liché. Pokud je lanovod v pořádku tak nezamrzne.Kdysi byl dlouhý článek časopise Svět motorů kde o tom psali odborníci.Jak je možné,že já vždy zatahuju ručku a nikdy mi nezamrzla? (Škoda Rapid,Favorit,Felda..čili žádné supermoderní káry.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.