Avatar uživatele
Ella

Vadí, když nechám zatáhlou ruční brzdu přes zimu, když mrzne?

Otec mě za to vždycky peskoval… auto stojí venku na parkovišti, nebudu s ním v zimě jezdit.

Doplňuji:
tak fajn, zítra až půjdu z práce to odbrzdim :D dneska už se mi do té zimy nechce :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Ella

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, fablen, anonym před 4565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Mě to teda už párkrát zamrzlo, když jsem ji omylem v mrazu zatáhla. Takže za sebe nedoporučuju.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nevasí, ale může to zamrznout, a pak je problém s autem vůbec pohnout. A pokud stojíte na parkovišti ne v prudkém kopci, tak je to zcela zbytečné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Ještě dodám : důvod "zamrzání " je jen když ručku vůbec nepoužíváte,čili rez na lanovodu se průběžně nestírá(jako např.u kotouč­.brzdy,kdy slabá vrstva rzi se po 1 zabrždění setře a je tatam).Pak v mrazu zatáhnete ručku -jestli s ní vůbec pohnete.Např.vy­jedete ze zateplené garáže,zaparkujete na mrazu,zatáhnete po dlouhé době ručku a díky silné rzi lanovod zamrzne. To je jediný důvod proč tzv. zamrzá. PS: používejte ručku vždy když máte a nemusíte se bát ani při –30°C 😉

před 4564 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Tyhlety mýty o zamrzlé ruční brzdě jsou liché. Pokud je lanovod v pořádku tak nezamrzne.Kdysi byl dlouhý článek časopise Svět motorů kde o tom psali odborníci.Jak je možné,že já vždy zatahuju ručku a nikdy mi nezamrzla? (Škoda Rapid,Favorit,Fel­da..čili žádné supermoderní káry.

před 4564 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek