Petrian

Vadi kdyz muz uziva antidepresiva a chce splodit dite?

Jde mi o to jestli nemuze byt plod poskozen?

Nejlepší odpověď
Wang

Může to dokonce pomoci. Muž užívající antidepresiva po narození potomka nachází (trvale nebo aspoň dočasně) hlubší smysl života.
Je samozřejmě lepší, když před početím dítěte jak otec tak budoucí matka neužívají žádné léky, ale v případě muže je riziko toho, že poškodí plod, myslím nulová. Horší jsou účinky léků a alkoholu a kouření na plod v případě abúzu u matky.
Doplňuji:
Přesněji k otázce. Poškozené spermie (léky i jinak) většinou ani neoplodní vajíčko, takže je obava z poškození plodu vcelku lichá.

Další odpovědi
venkovan

Hodně záleží která. Takže klidně se poradit s lékařem, který léky předpisuje. Navíc mám pocit, že některé tyto léky sníží i to nejpodstatnější – erekci. některé zas naopak přidají chutě do aktivit.

Lucijej

Určitě něco takového bude uvedeno v příbalovém létáku, ale nejlíp uděláš, když se zeptáš doktora, co ti je předepsal. Co my víme, jaké bereš. Navíc to je tak zásadní otázka a ty by ses spokojil s odpovědí anonymních lidí?

pizlicka

dlouhodobe uzivani antidepresiv nuluje muzovu touhu po sexu jako takovem,takze toto riziko nehrozí.