Jindrich8

Vadi, kdyz jsou v jedne pokladnicce kovové mince i papírové bankovky? A nemuzou se ty bankovky uspinit od miminci?

Jestliže to třeba nepoškodí ty papírové bankovky.

Nejlepší odpověď
Drap

Nevadí. Do pokladničky si můžeš dávat co chceš.

Další odpovědi
Kepler

Pokud se s pokladničkou moc často netřese, pak by ty mince bankovky neměly opotřebovávat.
Ještě dodatek, když už byla otázka upravena. Pokud vyloučíme možnost špinavých mincí, pak ještě existuje teoretická možnost u hliníkových mincí, ale ty se u nás už nepoužívají. Hliník, olovo a jiné měkké kovy „píšou“, špiní ruce (ztrácejí povrchovou vrstvu).

gecco

Když nebudeš pokladničkou třepat, nic se bankovkám nestane…
Když třepat budeš, mohou být bankovky poškozeny…
😉

Emefej

Bankovky se můžou poškodit. Dávej si do pokladničky jenom mince, bankovky mi pošli.