DIH

Vadí když je magnet blízko elektroniky??

Vadí když je magnet blízko elektroniky – pracovní stůl který má na zadní desce magnetickou desku na které se pomocí magnetů dávají poznámky, bude vadit když u toho budu mít pc.?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně řečeno ano – silné magnetické pole může poškodit HDD i ovlivnit činnost elektroniky.
Ale v případě pracovního stolu kombinovaného s magnetickou ´nástěnkou´, domnívám se, nebezpečí nehrozí.
😉

Další odpovědi
Dochy

Běžné magnetky jen vyjímečně. Vadit by mohli pulsy magnetického pole a extrémně silná magnetická pole. Magnetky jen na určitých místech, jako třeba diskety, magnetické pásky, platební karty.