Luke19

V září nastupuji na střední odborné učiliště obchodí s maturitou. Mohu po úspěšném vystudování jít na VŠ s jiným zaměřen

Doplňuji:
I třeba na učitele ?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete.. Ale na některých oborech můžete mít třeba problémy s matematikou, protože na SOŠ i SŠ je dotovaná menším počtem hodin. Třeba s účetnictvím pak máte na rozdíl od gymnazistů. výhodu v některém oboru na VŠE nebo VŠB.

Je dobré si uvědomit, že gymnázium je obecnější než odborná škola.
Doplňuji:
Ano. Podmínkou pro přijetí na vysokou školu (kromě uměleckých – nutné i talentové zkoušky) je maturita a úspěšné složení přijímací zkoušky.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě, můžete.

Hlada

Čistě teoreticky ano, prakticky ale bude velmi obtížné se tam udržet. Stačí se podívat na rozvrh hodin a to, že čas výuky je jen každý druhý týden. Škola je zaměřená jen na odborné předměty a jazyky. Zvlášť učitel potřebuje mít velmi rozsáhlé všeobecné znalosti. Bude to chtít hodně pevnou vůli, aby sis ještě vedle učiliště doplňoval vědomosti, které budou mít spolužáci z gymnázií.