zjentek

v zákoníku jsem našel spornou větu, jak ji chápete? (viz podotázku)

jedná se o „rozhodnutí o umístění stavby“ ve stavebním zákoně z ledna 2013, cituji:
"paragraf 79, odstavec 2:
Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují:

  1. stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím,

podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro
rodinnou rekreaci…"
..mám tohleto tedy chápat jako TŘI etáže včetně sklepa a nebo DVĚ etáže včetně sklepa?

Doplňuji:
Pepa25: no sporný je na tom akorát to, že když se vyprdnu na ten sklep a postavím si „na patce“ luxusní ekodřevostavbu 5m vysokou o zastavěný ploše 25čtverců, tak se pak můžu třeba z kuchyně z přízemí koukat na úžesný krovy, jak je mám krásnejch 5m nad hlavou
..jo a nevěděl bys, jak maj při tomto zákoně chalupáři udělaný ty ložnice v podkrovích a přitom maj přízemí na úrovni „země“?

Nejlepší odpověď
Emefej

Jedno nadzemní podlaží je česky přízemí. takže dvě etáže včetně sklepa.

Další odpovědi
Pepa25

Jedno nadzemní podlaží + sklep je prostě jedno podlaží (=přízemí), maximálně podsklepené … Kde tam vidíš více podlaží? Nic sporného na tom není …

led

chápem to ako:
maximálne 2 (dve) podlažia, z toho jedno nadzemné do celkovej maximálnej výšky budovy 5m a jedno podzemné, suterén – sklep, prípadne rozdelené na pivnicu (sklep) a obytnú časť maximálne do hĺbky 3m pod úrovňou povrchu zeme.
zjentek,
myslím, že podkrovie (ako súčasť strešného systému) sa nepovažuje za obytné podlažie. (Iné je to v prípade rovnej vodorovnej strechy), ale hlavu na to nedám :)

gecco

Nadzemní podlaží je to, které má úroveň podlahy „na nebo nad úrovní terénu“ – takže je na tobě, zda budeš mít sklep, suterén (podlaha pod úrovní terénu) a jedno nadzemní (tedy 3) a nebo sklep a jedno nadzemní (tedy 2)…
😉