Pokročilý

V zahraničí jsem viděla jedny super výrobky a chtěla bych je taky vyrábět, je to možné?

....... jenže jsem si zjistila, že to vymyslel nějaký designer.. Je možné abych to vyráběla taky tady u nás v Čechách? Nebudu psát přesně o co se jedná, ale zajímá mě jestli můžu vyrábět něco, co někdo v cizině vymyslel a živí se s tím. Nebudu jeho práci kopírovat, jedná se o to, že každý kus je originál, a proto se nebude nikdy jednat o přesnou kopii předešlého výrobku.. Ale budu vlastně pracovat podle jeho nápadu. Díky za info..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

i know how (súhrn poznatkov, receptov, výrobných a obchodných znalostí a postupov získaných dlhoročnou skúsennosťou) je duševným vlastníctvom.

ale kde niet žalobcu ...

:-Q

Další odpovědi:

Pokročilý

To záleží na tom, jakým způsobem má výrobek chráněn a na jakém území. Obvykle se takové věci registrují jako užitný vzor. Pokud to zaregistrováno má a registrace je platná na území ČR, pak máš smůlu. Jedině se s ním domluvit. Pokud výrobek registrovaný není, nic ti nebrání je vyrábět taky.

Pokud se opravdu jedná o zahraniční výrobek a nechceš jej produkovat hromadně, můžeš to risknout, s tím, že buď se ti ozvou, nebo ne.

Bronzový

Nejlepší by bylo se spojít přímo s tím výrobcem, jestli by ti dovolil to používat, ale když nechceš uvést konkrétní výrobek, tak ti asi nikdo neřekne, zda můžeš nebo ne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.