Zlatonka

V zahraničí jsem viděla jedny super výrobky a chtěla bych je taky vyrábět, je to možné?

....... jenže jsem si zjistila, že to vymyslel nějaký designer.. Je možné abych to vyráběla taky tady u nás v Čechách? Nebudu psát přesně o co se jedná, ale zajímá mě jestli můžu vyrábět něco, co někdo v cizině vymyslel a živí se s tím. Nebudu jeho práci kopírovat, jedná se o to, že každý kus je originál, a proto se nebude nikdy jednat o přesnou kopii předešlého výrobku.. Ale budu vlastně pracovat podle jeho nápadu. Díky za info..

Nejlepší odpověď
arygnoc

i know how (súhrn poznatkov, receptov, výrobných a obchodných znalostí a postupov získaných dlhoročnou skúsennosťou) je duševným vlastníctvom.

ale kde niet žalobcu …

:-Q

Další odpovědi
Hornisse

To záleží na tom, jakým způsobem má výrobek chráněn a na jakém území. Obvykle se takové věci registrují jako užitný vzor. Pokud to zaregistrováno má a registrace je platná na území ČR, pak máš smůlu. Jedině se s ním domluvit. Pokud výrobek registrovaný není, nic ti nebrání je vyrábět taky.

Pokud se opravdu jedná o zahraniční výrobek a nechceš jej produkovat hromadně, můžeš to risknout, s tím, že buď se ti ozvou, nebo ne.

Quimby

Nejlepší by bylo se spojít přímo s tím výrobcem, jestli by ti dovolil to používat, ale když nechceš uvést konkrétní výrobek, tak ti asi nikdo neřekne, zda můžeš nebo ne.