Avatar uživatele
gagu

V W 1.9 TDI po nastartování

Je pravda,že po nastartování se má nechat motor dost dlouho běžet než odjedu? Jak to dělám já,že natartuji,připoutám se a jedu,je prý špatně,snad to má vadit turbu.Jak to vlastně je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5294 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anetadela1

Můj táta měl vždycky tyhle typy aut a mám pocit, že se o tom kdysi zmínil, že by to mělo být jak píšeš. Nevím jestli říkal „dost dlouho“, ale chvíli se prý má nechat. Ovšem nikdy to nedodržoval.....

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
COVERENDER

Já jsem sice vesměs měl benzínové auta ale od kamarádů co mají TDička jsem o tomhle nikdy neslyšel. Co vím tak všeobecně platí že daleko lepší než zahřívání motoru zaparkovaného auta je lepší zahřívání pomalou a šetrnou jízdou.

Zdroj: vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ala81

Nesmysl, naopak zahrivani na miste neni pro motor, pro ekologii ani pro penezenku priznive, jizdou se kazdy motor zahreje rychleji nez kdyz bezi na volnobeh a studeny motor papa vzdycky vic nez zahraty. Drive se motory zahrivaly, protoze v zime studene rady chcipaly. Ovsem pokud je –5, tak po nastartovani stejne napred zapnu topeni a vetrak na plno, vyhrivani zadniho skla a zrcatek, pak vylezu a oskrabu ze skel snih a led, coz nejakou minutku zabere. Jak jsem jiz psal, neni to sice moc dobre, ale zapnute topeni vycisteni skel prece jen pomuze. Jezdit jako v tanku jen s malym pruzorem na celnim skle tedy nehodlam.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek