gagu

V W 1.9 TDI po nastartování

Je pravda,že po nastartování se má nechat motor dost dlouho běžet než odjedu? Jak to dělám já,že natartuji,připoutám se a jedu,je prý špatně,snad to má vadit turbu.Jak to vlastně je?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Můj táta měl vždycky tyhle typy aut a mám pocit, že se o tom kdysi zmínil, že by to mělo být jak píšeš. Nevím jestli říkal „dost dlouho“, ale chvíli se prý má nechat. Ovšem nikdy to nedodržoval.....

Další odpovědi
COVERENDER

Já jsem sice vesměs měl benzínové auta ale od kamarádů co mají TDička jsem o tomhle nikdy neslyšel. Co vím tak všeobecně platí že daleko lepší než zahřívání motoru zaparkovaného auta je lepší zahřívání pomalou a šetrnou jízdou.

Zdroj: vlastní zkušenost

Ala81

Nesmysl, naopak zahrivani na miste neni pro motor, pro ekologii ani pro penezenku priznive, jizdou se kazdy motor zahreje rychleji nez kdyz bezi na volnobeh a studeny motor papa vzdycky vic nez zahraty. Drive se motory zahrivaly, protoze v zime studene rady chcipaly. Ovsem pokud je –5, tak po nastartovani stejne napred zapnu topeni a vetrak na plno, vyhrivani zadniho skla a zrcatek, pak vylezu a oskrabu ze skel snih a led, coz nejakou minutku zabere. Jak jsem jiz psal, neni to sice moc dobre, ale zapnute topeni vycisteni skel prece jen pomuze. Jezdit jako v tanku jen s malym pruzorem na celnim skle tedy nehodlam.