V W 1.9 TDI po nastartování

Je pravda,že po nastartování se má nechat motor dost dlouho běžet než odjedu? Jak to dělám já,že natartuji,připoutám se a jedu,je prý špatně,snad to má vadit turbu.Jak to vlastně je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Můj táta měl vždycky tyhle typy aut a mám pocit, že se o tom kdysi zmínil, že by to mělo být jak píšeš. Nevím jestli říkal "dost dlouho", ale chvíli se prý má nechat. Ovšem nikdy to nedodržoval.....

Další odpovědi:

Pokročilý

Já jsem sice vesměs měl benzínové auta ale od kamarádů co mají TDička jsem o tomhle nikdy neslyšel. Co vím tak všeobecně platí že daleko lepší než zahřívání motoru zaparkovaného auta je lepší zahřívání pomalou a šetrnou jízdou.

Zdroj: vlastní zkušenost

Nesmysl, naopak zahrivani na miste neni pro motor, pro ekologii ani pro penezenku priznive, jizdou se kazdy motor zahreje rychleji nez kdyz bezi na volnobeh a studeny motor papa vzdycky vic nez zahraty. Drive se motory zahrivaly, protoze v zime studene rady chcipaly. Ovsem pokud je -5, tak po nastartovani stejne napred zapnu topeni a vetrak na plno, vyhrivani zadniho skla a zrcatek, pak vylezu a oskrabu ze skel snih a led, coz nejakou minutku zabere. Jak jsem jiz psal, neni to sice moc dobre, ale zapnute topeni vycisteni skel prece jen pomuze. Jezdit jako v tanku jen s malym pruzorem na celnim skle tedy nehodlam.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.