David100

V tomto Světě nemá kultura již žádnou hodnotu

Dříve vyspělé civilizace stavili věci které vydrželi milionu let,stavili aby buudoucím generacím řekli my jsme tady byli,my jsme něco dokázali a toto je pro vás pro budoucnost (pyramidi,chrá­my,artefakty). A co děláme teď. Nestavime nic kulturního jen budovy které se 10 let neobejdou bez zásahu člověka a následné opravy. Existuje pro tento jev nějaký konkrétní termín ? Děkuji :)

Odpovědi
anonym

Tohle je úvaha a ne otázka. Jak by měla tedy znít Tvá otázka? Filozofické debaty patří jinam.

Orange

Přečti si něco o pokroku vědy v posledních 20 letech… A co je tak cool na tom, nechat zde něco ostatním na čumění?

led

Ak beriem za otázku nadpis:„V tomto Světě nemá kultura již žádnou hodnotu“,
musím poprieť toto vyjadrenie. Veď kultúra je všade okolo nás i v nás…
čo robíme, ako to robíme je kultúra nášho prejavu,
náš pohľad na svet je súčasne i prijímanie kultúry okolitého sveta

teda povedať že „V tomto Světě nemá kultura již žádnou hodnotu“ je popretie samého seba.

Váš názor je skôr technický, ktorý má len veľmi málo niečo spoločné s kultúrou. Nadraďujete techniku nad človeka.
Doplňuji:
Aj filozofickú otázku treba správne položiť, aby sme nemuseli pátrať po zmyslu samotnej otázky, strčenej kdesi pod záplavu slov v texte:
V tomto Světě nemá kultura již žádnou hodnotu…Nestavime nic kulturního..(len zmetky ktoré vyžadujú neustále opravy – voľne ako chápem daný text)…Existuje pro tento jev nějaký konkrétní termín ?