V srpnu bych měla mít soud - ale chtěla bych odjet pracovat na 2 měsíce do zahraničí...

V srpnu mě čeká soud. Podala jsem totiž odvolání proti rozsudku samosoudkyně - byla jsem obviněna z toho, že jsem zbila nějakého muže, kterého jsem v životě neviděla (ano, skutečně tomu někdo věří, že 19ti letá holka zmlátila dospělého chlapa!!!). Dostala jsem podmínku na 1 rok, proti čemuž jsem se samozřejmě odvolala, ale nyní mám problém. Potřebovala bych jet pracovat na 2 měsíce do zahraničí, jenže soud bude pravděpodobně v srpnu, a tak nevím, zda mohu odjet. Pokud ano, mám to ohlásit oné samosoudkyni nebo co dělat? Děkuji!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

V zásadě je arygnoc nejblíže, nejschůdnější je zastupování právním zástupcem. Až na drobnost, že odvolací řízení probíhá mimo onu samosoudkyni u odvolacího soudu, tj. pro obvodní soudy buď městský nebo krajský soud.
Nahlášení nestačí, je nutno doplnit do odvolacího spisu plná moc právního zástupce, která zakládá i fakt, že jste právně zastoupená a právní zástupce je oprávněn jednat i bez vaší přítomnosti, souběžně s tím podat žádost o odročení s uvedením důvodů, většinou to bez problémů akceptují, když je to v dostatečném předstihu.
A ještě věcná - obsílka je zasílána v předstihu tak, aby termín jednání byl později, než uplyne úložná lhůta na poště, v praxi to tedy bývá déle než měsíc, nejčastěji tak cca 6 týdnů před stáním.
Dále o prázdnínách vzhledem k dovoleným bývá provoz soudů omezen.
A pak se naskýtá ještě jedna varianta, zvážit možnost cesty na jednání z té brigády, třeba za cenu přesunu zákonného volna nebo krátkodobého přerušení.
Osobně bych doporučil verzi právního zástupce, dejte mu veškeré podklady a spojení na sebe. Je-li kauza tak jasná, neměl by být problém absolvovat rutinní jednání a navíc v případě kladného rozhodnutí, uhradí náklady advokáta protistrana.
Nevím o jaký region se jedná, ale pokud vám dosud žádné předvolání nepřišlo, je při pomalosti našich soudů pravděpodobný termín spíše po prázdninách (aspoň v Praze to tak bývá).
Ad -iv-, věřím, že to myslíte dobře, jenže u soudů se moc na lidskost nehraje, maximálně jsou povinni poskytnout základní informace o procesních možnostech a postupech, čili stejně by skončila u advokáta, který už zná a ví jak možno postupovat.

Další odpovědi:

Tak to vam asi neprojde. :-( Zkuste si co nejdrive dojit na ten soud a zkusit se tam " lidsky - slusne " zeptat. Reknete vse pravdive , nic si nevymyslejte a pak uvidite, jestli vam vyjdou vstric. -iv-

Zlatý

najměte si advokáta, oznamte soudkyni, že vás bude zastupovat ve vaší nepřítomnosti.

pokud ovšem advokátům věříte.

jinak můžete za soudkyni zajít a požádát o přeložení termnu soudu. ale pochybuji, že vám bude vyhověno.

Prostě to skuste, jinou možnost nemáte.
Anebo budete muset oželet práci v zahraničí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.