sesednizkola

V rezervační smlouvě a následně i v kupní smlouvě je překlep v iču realitky. Je povinnost zúčastněných obchod dokončit?

Jsou smlouvy platné, pokud je překlep v iču a obchodní rejstřík ho zobrazí po vyhledání jako neplatné? Může kupující nebo prodávající odstoupit, aniž by propadla rezervace? Pokud by obchod chtěli dokončit, kontrolují platnost iča zprostředkovatele uvedeného ve smlouvě na katastru? Prošla by smlouva s neplatným ičem zprostředkovatele? Děkuji.

Odpovědi
Klaproth

„Nepřesné označení účastníka smlouvy samo o sobě nezpůsobuje její neplatnost, pokud z obsahu smlouvy lze zjistit, kdo byl jejím účastníkem.“

zdroj: rozsudek Nejvyššího soudu ze dne 25. srpna 2003, sp. zn. 33 Odo 341/2003,