Weroniq

v reklamě na jeden výrobek tvrdí, že se oblečení po častém praní vytáhne, já mám ale opačný problém

mamina mi tvrdí, že nemění prací prášek ani aviváž a další přísady do praní, přesto jsou někdy moje vyprané věci jak sražené a nemůžeme přijít na to proč, jen některé třeba džíny pak sotva obleču, ale po pár dnech nošení se zase vytahají nebo u mikin jsou mi krátké rukávy a sotva je zapnu přes prsa.. tak já nevím čím to je

Nejlepší odpověď
Syd

To neni pracím prostředkem, ale samotným praním – čím teplejší voda, tím víc se oblečení sráží.

Další odpovědi
suaeda

Syd má pravdu s teplotou prací lázně. Za případné sražení výrobku může také použitý prací prostředek a hlavně materiál z čeho je vyroben.
Nevěřte různým nápisům a reklamám co je kde na vysačce výrobku napsáno. Někdy to jsou nehorázné lži.
Osobně se velice ne/zasměji, když na výrobcích píšou, že jsou ze 100% bavlny. Poznám hmatem, že jen u malého zlomku je to pravda. Bohužel je to smutná tragedie jak jsme podváděni.
Takže „umělotiny“ prát při menších teplotách pracího roztoku a raději je nechat (půl dne) předem namáčet (odbourá se až 90% špíny).