arygnoc

V rámci důchodové reformy mají být výrazně kráceny, nebo dokonce zcela zrušeny vdovské, vdovčí a sirotčí důchody.

Líbí se vám to?
Jaký na to máte názor?

Nebylo by vůbec nejlepší prostě důchody zrušit a vrátit se do prvotněpospolné společnosti?

zdroj: http://www.par­lamentnilisty­.cz/parlament/pos­lanecka-snemovna/202502­.aspx (parlamentní listy)

Nejlepší odpověď
Deli

Tak to je síla, oni už fakt neví, komu nejhůř vzít… Zrovna ti, co přijdou o manžela/lku a jejich děti, jsou na tom po tragické události v rodině špatně – psychicky i finančně. Tak proč jim ještě nevzít, že?? ☹

Proč proboha neberou jinde, kde je dost? Proč tečou miliardy do předražených státních zakázek, kde si kdekdo napakuje kapsy?
Protože tam jsou ti u koryt a ti chtějí víc a víc, hamty hamty…

Tak sebere vdovám a sirotkům, ti jsou v šoku a zoufalí, tak ani nebudou mít sílu moc řvát…

Kocourkov hadr.

Další odpovědi
dědapetr

Toto je vláda zlodějů a likvidátorů českého národa,je to ostuda této země že má takové politiky.

barnajka

Politici si k nám dovolí tolik, kolik MY jim dovolíme. Já se jenom divím, že my jakožto lid pořád ještě držíme hubu, poslušně sedíme na zadku a nechávme si s*át na hlavu. Vždyť ti šul*ni poslanečtí se nám vyloženě smějí do ksichtu!! :/ Všichni pořád říkáme, že BY bylo potřeba udělat další defenestraci, ale já bych to udělala fakt! Jenom ramenatý kecy nám nepomůžou, chce to činy! Jako v de Vegově „Fuente Ovejuna“ :))

Jestli se lidem na jejich pozůstalostní důchody šáhne, pro mnohý z nich to bude mít doslova fatální dopad. Zažili jsme doma tuhle situaci, člověk je na tom finančně tak blbě, že fakt počítá každou korunu. Odepřete si veškerou kulturu, oblečení nakupujete výhradně v sekáči, i v jídle se omezujete…a přesto s důchodem ne a ne vyjít – vždycky ještě chybí. Každá koruna, o kterou lidem důchody škrábnou, bude citelně znát. Mám takový pocit, že právě tohle má být vlastně hlavní nástroj nové důchodové reformy: ne ušetřit peníze na míň potřebných a dát je těm víc potřebným…ale ideálně nějak zařídit, aby těch potřebných bylo vůbec co nejmíň. Když lidem seberou důchody, někteří z nich za chvilku umřou hlady, jiní skončí coby „samoživitilé“ na ulici…a bojím se, že bude i dost těch, co si ze zoufalství sáhnou na život :(

mosoj

Máme co si zasloužíme. Vůbec není zle, teprve ale bude. Viz. postoje k stávkám a demonstracím.
Tento záměr je známý již delší dobu. Zázrak se konat nebude.
Člověk který nemá příjem alespoň 20 000 Kč čistého bude bez lékařského ošetření, důchodu a dalších sociálních ( pozor, ne socialistických) vymožeností.