Pokročilý

V r. 2011 budu podávat daň z pronájmu bytu finančnímu úřadu. Jak se to bude ale danit, když zůstaly dluhy?

Podnájemník se odstěhoval před termínem neznámo kam, nyní dle výpisu jsem zjistila, že dluží za dva nájmy + veškeré platby s tím spojené. Dále mi volali, že není uhrazen telefon a kabelová televize ajn. Předběžný dluh dělá cca 18000,- Kč a nevím, zda-li peníze od nájemníka dostanu. To se děsím v dubnu vyúčtování, protože doplatek neuhradí. Lze tento dluh odečíst?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Daň budete platit pouze z nájmu, který jste vyinkasovala.
Co se týká ostatních dluhů - pokud pronajímáte byt bez živnostenského oprávnění / to znamená, že neplatíte nemocenské a sociální pojištění /, tak jakoukoli ztrátu nemůžete v daních uplatnit.
Pokud pronajímáte na živnostenský list, můžete tuto prokazatelnou ztrátu uplatnit jako výdaj.

Bronzový

Simonko, již jsem vám jednou podobně odpovídala viz odkaz. Důrazně vás varuji před tím, co tady naplácala NEONKA.
Budete danit pouze nájemné, které jste skutečně dostala, dlužné dva měsíce si ponechate v evidenci jako pohledávky a můžete je z dotyčného vymáhat, rovněž tak další platby, které nájemník neuhradil. Vy je však uhradit nejspíš budete muset, jsou-li na vaše jméno. Nejsou ale v žádné případě daňově uzatelným výdajem. Pokud použijete paušálu 30%, pak vás to ani jako výdaj nezajímá.
Jen pro úplnost dodávám, že od roku 2009 myslím, již pronájem nemovitostí nesmí být živností dle §7.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ jak-budu-platit-dan-z-pronajmu -financnimu-uradu-pausalni-cas tkou-z-celeho-prijmu-nebo-pouz e-z-najmu-bez-sluzeb-2400-0

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.