simonka

V r. 2010 jsem pronajímala byt pouze do května – poradíte?

Vzhledem k tomu, že jsem celý rok 2010 promarodila, tudíž žádný výdělek pouze nemocenská. Pronajímala jsem byt 5 měsíců, celkový čistý příjem 10000,– Kč. Počítá se nemocenská do příjmu a musím podávat daňové přiznání na FÚ z pronájmu když výdělek je pouze 10000,– Kč. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

ZDP praví, že daňové přznání musí podat ten, jehož zdanitelné příjmy jsou vyšší než Kč 15.000,–-.
Nemocenská není zdanitelným příjmem a uvedené pronájmy nepřesahují uvedenou částku.
V tomto případě tedy přiznání podávat nemusíte.