Kilián

V prodejnách potravin u benzínových stanic bývají ceny vyšší než v jiných prodejnách? Proč? Copak nemají konkurenci?

U benzínových stanic bývají prodejny potravin. Ceny v těchto prodejnách bývají o poznání vyšší než v jiných prodejnách. Proč? Cožpak prodejny u benzínových čerpadel nejsou vystaveny konkurenci jiných obchodů?

Nejlepší odpověď
Lakeysha

Když pofrčíš po dálnici někam do tramtárie a vzpomeneš si, že máš žízeň, budeš někde hledat Kauf, abys ušetřil pět korun za láhev? ne…protože bys to rozhodně projezdil v benzínu:-D

Další odpovědi
01Ricco

K benzínce nejdeš prioritně nakupovat potraviny, ale je to pouze doplňková služba, kterou nabízejí. Připlatíš si za to, že něco z toho z nejrůznějších důvodů potřebuješ, třeba proto, že prodejna potravin je v tuto chvíli příliš daleko, než abys tam jel nebo proto, že je pozdě v noci a žádná prodejna nemá otevřeno. Vpodstatě platíš, za svou momentální potřebu, kterou neuspokujíš nikde jinde, ale uspokojit ji potřebuješ. Mimochodem ještě jsem neviděl, že by někdo na čerpací stanici udělal svůj týdení nákup potravin jako v nějakém super/hyper.

Drap

Jak vidíš tak konkurence nezabírá. U benzinky nikdo nedělá velký nákup. Při cestě bere benzin a potřebuje něco koupit. Nevyplatí se mu jet několikkilometrů do prodejny. Takto to funguje a obchodníkům se samozřejmě větší marže líbí

mosoj

OIbchodníci si dovolí jenom to co jim zákazníci dovolí !!!!

A dávat v restauraci 35 Kč za šálek kávy + dýško, to je normální.
Podobně Mac , KFC a je tam pořád plno . Je to kartel který dovoluje žít oběma obchodům vedle sebe. Pokud je dostatek záka
Doplňuji:
Pokud je dostatek zákazníků nevadí, stejně nemají jinou volbu !!!

anonym

Obchod v malém má větší náklady a to se promítá do ceny v supermarketu je cena menší protože je zde prodej ve velkém.