Pokročilý

V případě Gmailové schránky jako vím do menu "Komu" přidat další emailové adresy?

Když jdu psát dopis (Gmail - napsat zprávu), tak často potřebuji vybrat adresy z menu "Komu". Problém je v tom, že zde (Vybrat kontakty) nejsou k dispozici všechny kontakty, které mám uložené v seznamu kontaktů (Kontakty). To by mi ještě nevadilo, kdybych vdel, že jak bych mohl do menu "Komu" (Vybrat kontakty - Moje kontakty, Přátelé, Rodina, Spolupracovníci, ...) přidat další kontakty (emailové adresy) podle svého přání.
Věděl by mi někdo poradit, že jak bych to mohl udělat?

Děkuji.

Doplňuji:
Nevím, jestli jsme se dobře rozuměli. Zapomněl jsem napsat, že když začnu psát novou zprávu a kliknu tam vlevo nahoře na "Komu", tak tehdy mi naskočí a otevře okénko s názvem "Vybrat kontakty" (posouvatelné okénko). V tomto okénku pod jeho názvem je maličké okénko s nápisem "Moje kontakty" se šipkami nahoru-dolů, na které když kliknu, tak se v něm otevře malé okénko (6x6 cm) s menu s názvy skupin: Moje kontakty, Přátelé, Rodina, spolupracovníci, .... A problém je v tom, že v tomto menu si neumím přidávat do jednotlivých skupin další kontakty. Tento adresář kontaktů se jen částečně shoduje s tím hlavním adresářem kontaktů, který se mi otevře tehdy, pokud kliknu vlevo nahoře na "Gmail" se šipkou dolů, přičemž se mi otevře menu: Gmail, Kontakty, Úkoly a tu kliknu na Kontakty. S hlavním adresářem kontaktů nemám problémy. Tam si umím přidávat/odebírat kontakty do/z jednotlivých skupin.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Otevřu si Kontakty, Nový kontakt, Přidat do skupiny Moje kontakty. Vedle nápisu je takový obrázek korunky - vyberu Nová skupina a pojmenuji ji.

Ostatní kontakty, které si nepřidám, se mně automaticky ukládají do Další kontakty. Při psaní mailu napíši první písmeno adresáta a hned mně všechny kontakty naskočí.
Nikde jsem nic nenastavovala. Nejsem odborník, ale u mě to tak funguje.

Doplňuji:
Používám rovněž gmail.

Další odpovědi:

Pokročilý

V nové verzi e-mailu jsem si všimla, že je rozdíl v kontaktech. Některé nemám uložené v mých kontaktech. jsou vlastně dva adresáře. Klikla jsem tedy na kontakt , který není v mém adresáři a dala ho uložit. Uložil se do mých kontaktů. Když píši novou zprávu, kliknu na kopii a pak na ikonku panáčka. Otevře se adresář mých kontaktů a tam jsou již všechny, které v seznamu mám.
Proč dávám úplně všechny adresy do skryté kopie? Protože nemusí každý vědět, komu jsem ještě poslala stejný e-mail. Když pak adresát dostane takový e-mail má dojem, že je určen jen jemu. Nikde nevidí žádnou adresu. Vkládání adres je nyní dobré v tom, že se pole zvětšuje s počtem adres. Takže jako to bylo dříve, jen klikám na adresy a ony se vepisují. Celý fígl je v tom, že je třeba si ten svůj adresář nejprve upravit, jak jsem psala na začátku.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ještě jsem se jednou dívala. Když kliknete na Nastavení, Obecné. Dole je uvedené:

Vytvořit kontakty pro automatické dokončování:
- Po odeslání zprávy novému uživateli přidat tohoto uživatele do skupiny Další kontakty a umožnit tak v budoucnu automatické dokončování.
- Budu přidávat kontakty sám/sama.

Zkuste si s tím pohrát. Některé kontkty lze přidat i ručně do Moje kontakty. Vyzkoušejte. Určitě se podaří.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.