rudolf.th

V případě Gmailové schránky jako vím do menu „Komu“ přidat další emailové adresy?

Když jdu psát dopis (Gmail – napsat zprávu), tak často potřebuji vybrat adresy z menu „Komu“. Problém je v tom, že zde (Vybrat kontakty) nejsou k dispozici všechny kontakty, které mám uložené v seznamu kontaktů (Kontakty). To by mi ještě nevadilo, kdybych vdel, že jak bych mohl do menu „Komu“ (Vybrat kontakty – Moje kontakty, Přátelé, Rodina, Spolupracovníci, …) přidat další kontakty (emailové adresy) podle svého přání.
Věděl by mi někdo poradit, že jak bych to mohl udělat?

Děkuji.

Doplňuji:
Nevím, jestli jsme se dobře rozuměli. Zapomněl jsem napsat, že když začnu psát novou zprávu a kliknu tam vlevo nahoře na „Komu“, tak tehdy mi naskočí a otevře okénko s názvem „Vybrat kontakty“ (posouvatelné okénko). V tomto okénku pod jeho názvem je maličké okénko s nápisem „Moje kontakty“ se šipkami nahoru-dolů, na které když kliknu, tak se v něm otevře malé okénko (6×6 cm) s menu s názvy skupin: Moje kontakty, Přátelé, Rodina, spolupracovníci, … A problém je v tom, že v tomto menu si neumím přidávat do jednotlivých skupin další kontakty. Tento adresář kontaktů se jen částečně shoduje s tím hlavním adresářem kontaktů, který se mi otevře tehdy, pokud kliknu vlevo nahoře na „Gmail“ se šipkou dolů, přičemž se mi otevře menu: Gmail, Kontakty, Úkoly a tu kliknu na Kontakty. S hlavním adresářem kontaktů nemám problémy. Tam si umím přidávat/odebírat kontakty do/z jednotlivých skupin.

Nejlepší odpověď
annas

Otevřu si Kontakty, Nový kontakt, Přidat do skupiny Moje kontakty. Vedle nápisu je takový obrázek korunky – vyberu Nová skupina a pojmenuji ji.

Ostatní kontakty, které si nepřidám, se mně automaticky ukládají do Další kontakty. Při psaní mailu napíši první písmeno adresáta a hned mně všechny kontakty naskočí.
Nikde jsem nic nenastavovala. Nejsem odborník, ale u mě to tak funguje.

Doplňuji:
Používám rovněž gmail.

Další odpovědi
marijakes

V nové verzi e-mailu jsem si všimla, že je rozdíl v kontaktech. Některé nemám uložené v mých kontaktech. jsou vlastně dva adresáře. Klikla jsem tedy na kontakt , který není v mém adresáři a dala ho uložit. Uložil se do mých kontaktů. Když píši novou zprávu, kliknu na kopii a pak na ikonku panáčka. Otevře se adresář mých kontaktů a tam jsou již všechny, které v seznamu mám.
Proč dávám úplně všechny adresy do skryté kopie? Protože nemusí každý vědět, komu jsem ještě poslala stejný e-mail. Když pak adresát dostane takový e-mail má dojem, že je určen jen jemu. Nikde nevidí žádnou adresu. Vkládání adres je nyní dobré v tom, že se pole zvětšuje s počtem adres. Takže jako to bylo dříve, jen klikám na adresy a ony se vepisují. Celý fígl je v tom, že je třeba si ten svůj adresář nejprve upravit, jak jsem psala na začátku.

annas

Ještě jsem se jednou dívala. Když kliknete na Nastavení, Obecné. Dole je uvedené:

Vytvořit kontakty pro automatické dokončování:

  • Po odeslání zprávy novému uživateli přidat tohoto uživatele do skupiny Další kontakty a umožnit tak v budoucnu automatické dokončování.
  • Budu přidávat kontakty sám/sama.

Zkuste si s tím pohrát. Některé kontkty lze přidat i ručně do Moje kontakty. Vyzkoušejte. Určitě se podaří.