V práci máme v šatně motýla, přežije přes zimu? Mužeme o něj nějak pečovat dokud nebude jaro??

Nejlepší odpověď
www

Zjevně se jedná o přezimující druh.
Pokud máte v šatně teplotu cca 2st C, přežije bez pomoci, bude mit potřebný zimní spánek.
Bez zimního spánku přezimující generace motýlů nepřežije ani při sebelepší péči tak, aby byla schopna další reprodukce. Nechejte ho proto v klidu,
snad se oteplení dočká a vypusťte ho tehdy ven.
Studium
Doplňuji:
Jen podotýkám, že teplota k úspěšnému přezimování musí být stálá a motýl nesmí být rušen. V lidských obydlích, kůlnách ap. rády přezimují imaga některých baboček.

Další odpovědi
gecco

Jaký je to druh??
😉
Obecně – pečovat o něj nemá smysl…
Pokud je to některý z ´dlouhožijících´ motýlů, pak potřebuje k přezimování chlad, pokud možno šero nebo skorotmu, bez průvanu – a klid.

Drap

Nemůže přežít.Život motýlů je převážně velmi krátký.

a623682@drdr

Neprezije. Je odsouzen k nepreziti.