v práci mám ráno 2–3 stupně a po8hod.při zapnutých strojich max 10–13stupňů.

Zaměstnavatel mi odmítá koupit teplý prac,oděv a obuv. Dostal jsem v létě slabé monterky to prý stačí.Navíc k tomu obsluhuji VZV bez kabiny k vykládce a nakládce kanionů s plechy.Tuto práci jsem odmítl vykonat venku bylo –14C a nyní mi vyhrožuje vyhazovem pro hrubé porušení prac,kázně. Je možné se nějak bránit?

Nejlepší odpověď
anonym

Je jasné,že máslo na hlavě má on. Ale stejně tak je jasné,že jakmile se jakýmkoliv způsobem ozvete,bude konec.
Nešlo by udělat asi toto? Shánět si práci,onemocnět z následků prac. poměrů,mít to potvrzeno a zažalovat jej?
Když se někdo chová jako prase.........

Další odpovědi
slimaczek

Nevím za co by vás chtěl zaměstnavatel vyhodit. Sám totiž porušuje několik předpisů. V první řadě jde o porušení zákoníku práce ustanovení § 104,
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast5h2.aspx
dále nařízení vlády č. 495/2001
http://revize­.kabel1.cz/za­kony/2001-495.htm
a posléze i nařízení vlády č. 361/2007 ustanovení § 6,7
http://www.eb­tservis.cz/od­kazy/legislati­va/zneni_pred­pisu/07-361.htm
Upozorněte zaměstnavatele na tuto skutečnost, v případě, že nebude mít uši, nezbyde nic jiného než opravdu podat oznámení o porušování předpisů na oblastní inspektorát práce.
Obraťte se nejprve na vašeho přímého nadřízeného – mistra, vedoucího, kteří jsou povinni věc řešit,nebo přímo na technika bezpečnosti práce – pokud někdo takový ve firmě existuje. Pak už jenom ten inspektorát.

anonym

Jistě,dá se bránit.Obraťte se na inspektorát práce,který působí v místě vašeho zaměstnání a podejte stížnost na svého zaměstnavatele­.Vyhrožování z jeho strany je protizákonné.

jandmil

Máte nárok nejen na teplý pracovní oblek, ale i na placené bezpečnostní přestávky.

mosoj

Nárok máte, ale vyhraje zaměstbavatel.

Jakub Tlapal

My máme v práci taky hroznou zimu. Odmítáme v tom pracovat, tak jsme si tam pořídili elektrický radiátor a alespoň při svačině se trochu ohřejeme.Šéf sice prskal, ale byli jsme na něj všichni, tak s tím nic nezmohl. Teplejší pracovní oblečení nám už neprošlo, to jsem si musel koupit sám.