Pokročilý

V pokoji mám hodně malých mušek a nevím jak se jich zbavit. Jak se jich zbavím?

Jak se jich zbavím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nejspíš jde o octomilky, jak píše Jugar. Nejde o to je vychytat, jak píše marci1, ani zlikvidovat momentálně viditelné (front), ale najít a zlikvidovat zdroj jejich potravy. Může jít o zapomenutý kus ovoce, loužičku něčeho sladkého, dokonce i například květináč, který je příliš zalévaný a drží vodu.

Další odpovědi:

Máte na mysli octomilky?
http://tn.nova.cz/…

Zlatý

Dělám to tak, jak uvádí "Jugar" ve zdroji. Na misku naleji pivo, nebo sirup+trošku Jaru. Misku přikryji fólií, do ní napíchám pár dírek. Mušky vlétnou dovnitř, ale už se nedostanou ven. Potvůrky ! :-))
Doplňuji:
Samozřejmě nejdřív zlikvidovat potencionální zdroj jejich potravy. Nahnilé ovoce, odpadkový koš, moc vody v květináčích ap. :-)

Pokročilý

Mám ten samý problém a též si nevím rady.

Pokročilý

Chemie zvítězí např. biolit, raid apod.

Bronzový

Viz jak píše cochee. Když se u mě doma objeví, vždy přijdu na to, že je někde zapomenuté starší jídlo (většinou ve špajzu).

Jednou jsem jich měl už fakt přemnoženo a navíc se odkněkud objevili i štěnice. Firma přijela jednou, já vysolil čtyři tísce a všechna zvířata byla do dvou týdnů pryč :)

Bronzový

Taky mně to jednu dobu trápilo. Doporučuji vysypat koš, vyhodit organický odpad (rovnou do popelnice nebo na kompost) nebo třeba jestli sušíš starý pečivo-tam taky můžou být, v květináčích taky.

Pokročilý

Pokud jsou to octomilky, návod tu máš. Uklidit vše organické, co se kde válí zapomenuto, vysypat a vymýt koše, udělat lapač. Já používám misku s octem, překryji fólií. Dirky nesmí být ani moc malé, ani moc velké, tak cca 2 mm.
Pokud to octomilky nejsou, dej sem fotku, určíme a poradíme strategii hubení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.