V neděli jsem byla na chirurgii,dali mi sádrovou dlahu.Ale neschopenku mi odmítli napsat.Kdo má povinnost ji vyplnit?

Nejlepší odpověď
tom004

Neschopenku vystavuje lékař u kterého jsi zaregistrován/a, na základě zprávy,kterou­,v tomto případě, obdržíš od chirurga.

Další odpovědi
GM

Nově má povinnost vystavit neschopenku odborný lékař, který vás ošetřil.

Elk

Normálně by ji měli vystavit na chirurgii – nechápu důvod, proč to neudělali. V takovém případě ji vystaví Váš ošetřující lékař, ale je to zase cesta navíc a možná i poplatek, ale to nevím jistě.

Hykam

GM má pravdu, neschopenku vystavuje lékař který vás ošetřil, v tomto případě chirurg.
Tím že vás poslal za svým praktickým lékařem si usnadnil svoji povinnost, kterou přestože ji nevykonal, dostane (nemocnice pokud to není soukromý specialista) od pojišťovny zaplacenou.