Jarekl

V našem vztahu chybí polibky, můžete mi prosím poradit, jak vztah zlepšit?

Dobrý večer, mám takový problém. Mám vztah na dálku a zdá se mi, že je něco v nepořádku. Konkrétně mi jde o polibky. Chodíme spolu měsíc, viděli jsme se během té doby pětkrát a za celou tu dobu jsme se líbali jen dvakrát. Všude čtu o čerstvém zamilování, jak se od sebe partneři nemohou odtrhnout a pořád se líbají, ale v našem vztahu tomu tak není. Z mé strany by zájem byl, ale nemám dostatek odvahy udělat první krok. Vypadá to, že jsme na tom možná oba stejně, čekáme na krok toho druhého. Pro nás oba (pro mě i pro ni) je to první vztah, tak možná nevíme, jak se k sobě chovat… Jinak normálně za ruce se vodíme, hladíme se, krmíme se navzájem a líbáme na tváře. Nevím ani pořádně, kdy je vhodná příležitost na polibek, nechci nic zkazit a nechci přítelkyni ztratit. Mohli by jste mi prosím poradit, co dál a nemáte prosím třeba nějaké tipy, jak vztah ozvláštnit nebo co společně podniknout, aby se náš vztah vyvíjel a zlepšil? Myslím si totiž, že jestli se takhle budeme ostýchat ještě déle, vztah nevydrží… Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
WeeBear

Vhodná příležitost je pokaždé, co slečna zrovna nemluví, to se pak opravdu nehodí, pokud nejste zvyklí, vrhnout se na sebe uprostřed věty. Zkus se jí chvilku dívat do očí (a přimět ji, aby se dívala do očí i ona Tobě), mlčte a pak ji polib.. Není to přece nic cizího, nečistého, ani podobně, aby ses bál.

Hledat vhodnou příležitost je opravdu šílené. Kdykoliv. Při přivítání, loučení, při objímání, když je chvilka ticha.. Zkazit se určitě nic nedá. A pokud jste se už dvakrát líbali a líbilo se vám to oběma, byla by hloupost nepokračovat. 😉

Další odpovědi
venkovan

Jestli něco bytostně nesnáším, tak knihy z „červené knihovny“ a filmy podle těchto románů natočených. Je to přesně jak píše kolega – je to velmi často mimo reální svět. Ale dobře se na to kouká a i věří tomu, že takto jak je to v tom románu to skutečně funguje.
Jste spolu teprve měsíc – poznáváte se. A věř, že vztah není jen o vášnivých polibcích a mnoha hodinovém sexu. Alespoń osobně jsem víc pro kamarádství, pochopení a společné akce a zážitky, zejména když se teprve poznáváte.
A jestli se budete ostýchat a vztah dál nevydrží? Vztah je také o odpovědnosti jednoho k druhému.
Mám skoro pocit, že „moc tlačíš na pilu“ a chceš prožívat to co ti diktují různá média a knihy. A jestli je vám okolo 16 a nebo alespoň jednomu z vás, tak prožíváte tu nejkrásnější lásku.
Co by leckterý dospělý dal kdyby mohl opakovat první lásku.

Hlada

Věř tomu, že váš vztah začíná naprosto normálně a to, co čteš je nejspíš brak, který nemá s praktickým žitotem nic společného. Neměř vztah délkou líbání. O tom to není, tvé starosti nejsou na místě.