BELA81

V množině průnik a sjednocení kdy napsat znak se zobáčkem do leva a kdy do prava atd.

Doplňuji:
Někdy je tam však závorka.

Nejlepší odpověď
www

Učitel/ka ti to vysvětlí, jen se zeptej. A nebo ve škole na to nemáš čas?

Další odpovědi
quentos

zobáček doleva značí začátek uzavřeného intervalu, doprava konec uzavřeného intervalu (v množině reálných čísel). Tedy např. ‹3,5› by byl uzavřený interval od tří do pěti – trojka je začátek uzavřeného intervalu (tj. sama trojka se do něj rovněž počítá), pětka konec uzavřeného intervalu.
Ty špičaté závorky mají být větší, lepší jsem v mapě znaků nenašel :{/>

Pokud se tedy ovšem neptáte na znak „je větší/menší“. Ty se však v zápise intervalů nevyskytují
.
Doplňuji:
snad jsem si správně vyložil „znak se zobáčkem doleva/doprava“ jako ty špičaté závorky…

quentos

závorka je tam tehdy, když se jedná o interval otevřený – tedy když čísla, která označují hranici intervalu, NEJSOU jeho součástí. Tedy např. (3,5) by byl otevřený interval od tří do pěti, který by zahrnoval všechna čísla mezi trojkou a pětkou KROMĚ samotné trojky a pětky.
Existuje taky něco mezi tím – tzv. polouzavřený interval (uzavřený zdola/shora). Tedy např. ‹3, 5) by byl polouzavřený interval od tří do pěti uzavřený zdola. Trojka by tedy jeho součástí byla, pětka už ne.