rezinka

V listopadu 2011 jsem ukončila neschopenku měla jsem pracovní uraz

Ktery trval rok včera jsem byla ještě znovu na kontrole a mám jít ještě jednou na operaci kde mi budou do malíčku dávat nějaké želízko aby byl prst rovný mam poslední článek ohlý bude to dál jako pokračování prac.urazu nebo to bude normální nemocenská děkuji

Nejlepší odpověď
pusinka50

Já se obávám, že další nemocenskou, když jedna byla skončena, už zaměstnavatel platit nebude. Nechápu, proč jste ukončila nemocenskou, asi kvůli tomu, že byste musela po roce nemoci žádat o invalidní důchod? Zavolejte si na Správu sociálního zabezpečení, tam vám odpoví zodpovědně, pořád se to mění.

Další odpovědi
Drap

Záleží jak to posoudí lékař, ale mělo by to být léčení následků pracovního úrazu.

slimaczek

Pokud se jedná o pracovní neschopnost z důvodu téhož pracovního úrazu, náleží Vám i nadále odškodnění, tedy náhrada ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti.
(§ 370/2 zákoníku práce)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast14h1.aspx