Avatar uživatele
Registrovaný

V listopadu 2011 jsem ukončila neschopenku měla jsem pracovní uraz

Ktery trval rok včera jsem byla ještě znovu na kontrole a mám jít ještě jednou na operaci kde mi budou do malíčku dávat nějaké želízko aby byl prst rovný mam poslední článek ohlý bude to dál jako pokračování prac.urazu nebo to bude normální nemocenská děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Já se obávám, že další nemocenskou, když jedna byla skončena, už zaměstnavatel platit nebude. Nechápu, proč jste ukončila nemocenskou, asi kvůli tomu, že byste musela po roce nemoci žádat o invalidní důchod? Zavolejte si na Správu sociálního zabezpečení, tam vám odpoví zodpovědně, pořád se to mění.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží jak to posoudí lékař, ale mělo by to být léčení následků pracovního úrazu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud se jedná o pracovní neschopnost z důvodu téhož pracovního úrazu, náleží Vám i nadále odškodnění, tedy náhrada ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti.
(§ 370/2 zákoníku práce)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast14h1.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.