Miroslavst

V kterém roce vyšly knižně Keplerovy zákony?

Nejlepší odpověď
annas

V letech 1600–1609 pracoval Kepler v Praze na svém stěžejním díle Astronomia Nova. Koncem roku 1608 mu císař Rudolf poskytl poslední finanční podporu, na jaře roku 1609 Keplerův spis vyšel a byl připraven k distribuci na frankfurtském jarním knižním veletrhu. Publikace obsahovala odvození a formulaci prvých dvou zákonů o pohybu těles ve sluneční soustavě.

O deset let později vyšla v Linci jeho práce Harmonices mundi, ve které je publikován třetí zákon.

Zdroj: https://www.pra­ha.eu/jnp/cz/ho­me/zabava/muze­a_a_vystavy/pra­ha_ma_nove_mu­zeum_keplerovo­.html