adamprocha

v kterém roce se byla zavedena elektřina v Liberci obec Vratislavice nad Nisou

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jen tyto informace na různých stránkách.

  1. Profesor F. Porsche se narodil 1875 v německy mluvící rodině a ve svých pouhých 15 letech elektrifikoval rodný dům.
  2. V roce 1916 byla zahájena kompletní elektrifikace areálu továrny. Elektrickou energii dodávala od roku 1919 parní elektrárna čp. 125 se dvěma turbínami o výkonu 3000 hp. V souvislosti s ní byla postavena pneumatická zauhlovací věž, která nesla také vodní reservoár.

Doplňuji:
https://docs.go­ogle.com/docu­ment/preview?hgd=1&id=­1x-tqE-qvS28olwIqX8Lgtk1hmpTb­HCJuw5NH9Xe8C8E&pli=1

1919 – přijat zákon o všeobecné elektrizaci. Při vzniku republiky mělo přístup k elektřině 34 % obyvatel (na Slovensku pouze 2 %), ale pouze 10 % měst a obcí.

1955 – elektrifikováno celé území českých zemí

V r. 1897 vznikla v LIberci elektrárna, v r. 1914 pak v Andělské hoře.

annas

Na netu víc informací není, takže jedině napsat na místní úřad, určitě bude někde záznam.