annas

V kterém díle se setkáme s touto větou?

„Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem.“

Kdo tuto větu vyslovil? Čeho se týkala?

Nejlepší odpověď
wertos

Ve filmu Vyšší princip.

Další odpovědi
iceT

Autorem nametu je Jan Drda a reziserem J.Krejcik.
Pamatuju si,ze ve filmu studenti zesmesnili obrazek nejakeho nemeckeho dustojnika a byli za to popraveni,protoze na ne nekdo zaloval.
Uz je to moc dlouho co jsem to videla.

dudu

Tuto větu vyřkl třídní profesor Málek ve filmu Vyšší princip, který byl natočen v roce 1960 podle povídky Jana Drdy z knížky Němá barikáda. Děj filmu se odehrává v roce 1942, poté, co byl spáchán atentát na Heydricha.

vagra

Ještě tady nezaznělo jméno František Smolík.
Hlavní představitel třídního profesora,odsou­zených a posléze popravených studentů v dramatu Jana Drdy- Vyšší princip
V době heidrychiády,kdy byli lidé popravováni za mnohem menší projevy souhlasu s atentátem na Heidricha, odsoudil popravu svých studentů.

anonym

Atentát na Heydricha.