talka

V které zemi je asi nejméně chudých a v kterých nejvíce?

Poměrně/procen­tuálně.
Kéž by to šlo nějak vyrovnat, ale ne na úkor jedněch vůči druhým, ale … ?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejméně chudých bylo v ČSSR a nejvíce nyní v České republice!

Další odpovědi
Kryšpín

Je to úhel pohledu, chudý Čech je 15 x bohatší než chudý Afrikán, ale dvakrát chudčí, než chudý Ital. V Česku je podle Bruselu chudých asi 10% jsou to chudí kteří mají roční příjem méně než 5600 Eur

JájsemRaibek

Pokud budeme za zemi považovat stát, tak nejméně asi ve Vatikánu.

anonym

možná i u nás. s tolika bědujícími chudáky, kteří mají pořád málo, se setkávám denně

zjentek

…Ale? Vždyť stačí, aby bohatí měli z podobného „vyrovnání“ radost a těšili se na něj, a už by to nebylo na ničí úkor.
Jinak- chudej je člověk v mysli, ne v zemi ;)

pucipuci

Nejméně chudých je podle mě v Emirátech a nejchudších poblíž nás je v Rumunsku. A dále pak Somálsko,urči­tě Indie…

Šidlo

najmenej: luxembursko
najviac: uganda

to si myslím, nemám to presne z tabuľky

doney gal

V ČR a USA je nejvíce chudých. Nejméně v Rusku.