Jirka K

V které výpovědi je chyba?

V které výpovědi je chyba:

Přijeli k nám novou octavií.
Koupili jsme si zubní pastu Signal.
Taky ti chutnají Olomoucké Tvarůžky?

Nejlepší odpověď
annas

Přijeli k nám novou octavií. Koupili jsme si zubní pastu (značky) Signal.

Taky ti chutnají olomoucké tvarůžky? – nejde o název výrobku, ale obecné pojmenování, protože firma vyrábí syrečky pod značkou Pravé olomoucké tvarůžky.

Jen při oslovení v dopise se píše velké písmeno – Ti, Vy.

Chyba je v poslední větě.

Všechny odpovědi mých předchůdců jsou chybné!!!

Další odpovědi
ReHu

Proč tvarůžky velké T? Celý název je Olomoucké tvarůžky. Není to název třeba města.
Panenko >
přijeli – muži nebo ženy, poř.a děti a muži, přijely – ženy, popř. děti.
A myslím, že oslovení nemusí být VŽDY velkým písmenem. Kámošovi takovou úctu prokazovat netřeba.

panenka

Přijely k nám novou octavií.

GangstaHelper

Taky Ti chutnají Olomoucké Tvarůžky?

Oslovení vždy velkým písmenem.

7KATKA7

Taky ti chutnají Olomoucké Tvarůžky?

JayDee446

Ach jo, kde jsou naše staré, dobré palce dolů? Špatně je třetí odpověď – kvůli velkému písmenu ve slově Tvarůžky

… První je dobře – Přijeli i přijely je možné. Tady palce dolů vyloženě chybí.